Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Targ Staroci w Mszanie Dolnej

Zainicjowany po raz pierwszy pięć lat temu Targ Staroci na części targowiska „Mój Rynek” przy ul. Orkana stał się sobotnią atrakcją miasta. Początki jak zawsze były trudne, ale powoli, z upływem lat stoiska rozrastały się i już teraz w każde sobotnie przedpołudnie to prawdziwy zakątek skarbów.  Od  przepięknych bibelotów, aż po rzeczy jak z garażowej wyprzedaży – każdy znajdzie coś dla siebie. Nie brakuje antyków, starej porcelany i kryształów, można wyszperać stare książki, czasopisma i pocztówki, stare płyty winylowe, ale są też stoiska z militariami, starymi narzędziami – mieszają się style i epoki. Przyjęło się, że targ staroci rozpoczynał się w pierwszy majowy weekend, ale tak naprawdę wszystko zależy od wystawców. Mogą przyjechać i korzystać z darmowego stoiska wg własnego uznania i chęci, pogoda im niestraszna, wszystkie stoiska są zadaszone. W dwie ostatnie soboty sierpnia  pojawiały się również wyprzedaże podręczników przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Gorąco zachęcamy, warto tam zajrzeć!  

Wystawcy z Targu Staroci rozkładają swoje stoiska już wczesnym porankiem i można ich zastać do godz. 12:00-13:00, co wytrwalsi zostają nawet do godz. 15:00, ale to sporadyczne przypadki. To również propozycja dla osób, które w sobotę odwiedzają Mszanę Dolną pociągiem retro. Serdecznie zapraszamy na Targ Staroci.

 


Podobne artykuły

pią, 17 wrz 2021, 10:57:05

OSTATNIE WYJŚCIE Z PTTK – NA LUBOGOSZCZ

To już ostatnie wyjście w tym sezonie z Kołem Terenowym PTTK w ramach „XVII Spotkań w górach”. Zdobywamy ostatnią górę na naszej liście – zapraszamy na Lubogoszcz.

 

śro, 15 wrz 2021, 11:53:36

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH W GPN - SKORZYSTAJ Z WYSTAWY, ZOBACZ FILM, IDŹ NA SPACER

W dniach 17-18 września Gorczański Park Narodowy zaprasza do Ośrodka Edukacyjnego GPN w Porębie Wielkiej na Dni Otwarte Funduszy Europejskich pod hasłem "Kraina salamandry".

czw, 9 wrz 2021, 08:40:21

9 WRZEŚNIA TO DZIEŃ RECYKLINGU BATERII, A MY JUŻ MAMY SWOJEGO LOKALNEGO LIDERA!

9 września to Dzień Recyklingu Baterii, a my już mamy swojego lokalnego lidera, który zajął pierwsze miejsce w ogólnokrajowym konkursie! To Miejskie Przedszkole nr 2 im. Janiny Porazińskiej daje nam tak wspaniały przykład ekologicznych działań.

wto, 7 wrz 2021, 16:01:06

JUBILEUSZOWE, NARODOWE CZYTANIE W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY

To już jubileuszowa, X edycja Narodowego Czytania, które organizowane jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. 5 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej odbyło się Narodowe Czytanie „Moralności Pani Dulskiej”.
 

wto, 31 sie 2021, 14:51:03

DRUGI HISTORYCZNY SPACER MICHAŁA WÓJCIKA POBUDZIŁ WYOBRAŹNIĘ

W sobotę, 28 sierpnia niezwykłe zgromadzenie popołudniową porą pod budynkiem poczty świadczyło o tym, jak duża ilość osób zainteresowanych jest historią swojego miasta. Po pierwszym spacerze historycznych zorganizowanym w lipcu, Michał Wójcik zaprosił na kolejny.

śro, 25 sie 2021, 08:52:39

JEDEN SPACER HISTORYCZNY ZA NAMI, ZAPRASZAMY NA KOLEJNY!

Spacer, który odbył się w Mszanie Dolnej w sobotę – 21 sierpnia był dziewiątym spacerem, organizowanym w ramach większego projektu Limanowskiej Organizacji Turystycznej.
 

KALENDARZ WYDARZEŃ

turystyka
Jutro

PTTK ''XVII Spotkania w górach''

13:00 - 14:00
Lubogoszcz

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2020-08-07/targ-staroci-w-mszanie-dolnej.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2020-08-07/targ-staroci-w-mszanie-dolnej.html