Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Zapusty zagórzańskich Seniorów

Tuż przed rozpoczęciem Wielkiego Postu Zarząd Związku Rencistów, Emerytów i Inwalidów Oddział w Mszanie Dolnej zorganizował dla swoich seniorów uroczystość ostatkową. Na zagórzańskie zapusty w gościnne progi Remizy OSP w Mszanie Dolnej (udostępnionej na tę okoliczność nieodpłatnie) przybyło 100 członków Związku z Mszany Dolnej i okolic. Kulinarnie i organizacyjnie  imprezę zabezpieczyły „Paradne Gosposie” z Kasinki Małej. Pyszne posiłki pieściły podniebienia uczestników uroczystości, a do spalania kalorii na parkiecie zachęcały skoczne dźwięki orkiestry.


Świętujący seniorzy nie skupili się jednak tego dnia tylko na sobie. Hojnie potrząsnęli swoimi sakiewkami i dołożyli się do zbiórki pieniężnej przeznaczonej na leczenie Marianki Popiołek (nr KRS 0000387207). Zainicjował ją i przeprowadził Radosław Rusnarczyk.

red.
Anna Knapczyk, Krystyna Płonka
fot.UM


Podobne artykuły

pią, 17 wrz 2021, 10:57:05

OSTATNIE WYJŚCIE Z PTTK – NA LUBOGOSZCZ

To już ostatnie wyjście w tym sezonie z Kołem Terenowym PTTK w ramach „XVII Spotkań w górach”. Zdobywamy ostatnią górę na naszej liście – zapraszamy na Lubogoszcz.

 

śro, 15 wrz 2021, 11:53:36

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH W GPN - SKORZYSTAJ Z WYSTAWY, ZOBACZ FILM, IDŹ NA SPACER

W dniach 17-18 września Gorczański Park Narodowy zaprasza do Ośrodka Edukacyjnego GPN w Porębie Wielkiej na Dni Otwarte Funduszy Europejskich pod hasłem "Kraina salamandry".

czw, 9 wrz 2021, 08:40:21

9 WRZEŚNIA TO DZIEŃ RECYKLINGU BATERII, A MY JUŻ MAMY SWOJEGO LOKALNEGO LIDERA!

9 września to Dzień Recyklingu Baterii, a my już mamy swojego lokalnego lidera, który zajął pierwsze miejsce w ogólnokrajowym konkursie! To Miejskie Przedszkole nr 2 im. Janiny Porazińskiej daje nam tak wspaniały przykład ekologicznych działań.

wto, 7 wrz 2021, 16:01:06

JUBILEUSZOWE, NARODOWE CZYTANIE W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY

To już jubileuszowa, X edycja Narodowego Czytania, które organizowane jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. 5 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej odbyło się Narodowe Czytanie „Moralności Pani Dulskiej”.
 

wto, 31 sie 2021, 14:51:03

DRUGI HISTORYCZNY SPACER MICHAŁA WÓJCIKA POBUDZIŁ WYOBRAŹNIĘ

W sobotę, 28 sierpnia niezwykłe zgromadzenie popołudniową porą pod budynkiem poczty świadczyło o tym, jak duża ilość osób zainteresowanych jest historią swojego miasta. Po pierwszym spacerze historycznych zorganizowanym w lipcu, Michał Wójcik zaprosił na kolejny.

śro, 25 sie 2021, 08:52:39

JEDEN SPACER HISTORYCZNY ZA NAMI, ZAPRASZAMY NA KOLEJNY!

Spacer, który odbył się w Mszanie Dolnej w sobotę – 21 sierpnia był dziewiątym spacerem, organizowanym w ramach większego projektu Limanowskiej Organizacji Turystycznej.
 

KALENDARZ WYDARZEŃ

turystyka
Jutro

PTTK ''XVII Spotkania w górach''

13:00 - 14:00
Lubogoszcz

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2020-03-11/zapusty-zagorzanskich-seniorow.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2020-03-11/zapusty-zagorzanskich-seniorow.html