Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

X Ogólnopolska Spartakiada Zimowa już za nami

W sobotę 29 lutego w Kasinie Wielkiej miały miejsce wyjątkowe zawody na śniegu bez wpisowego – 10. Ogólnopolska Spartakiada Zimowa. Organizatorami wydarzenia było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej i Stacja Narciarska Kasina SKI. Miasto Mszana Dolna od lat jest partnerem wydarzenia.

Spartakiada to impreza cykliczna, która ma na celu promocję aktywnego trybu życia i stworzenie przestrzeni ludziom młodym, amatorom sportów zimowych, do sprawdzenia swoich sił w profesjonalnych zawodach. Co roku przyciąga tłumy uczestników. W jubileuszowej, 10. edycji, wzięło udział ponad 120 uczestników nie tylko z Polski, bo wśród gości znalazła się też liczna grupa Słowaków. Zwycięzcy wyjechali z Kasiny Wielkiej z pucharami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi. Ponadto każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy pakiet. W finale Spartakiady i dekoracji zwycięzców wzięli udział fundatorzy nagród: Wójt Gminy Mszana Dolna – pan Bolesław Żaba i Wójt Gminy Niedźwiedź – pan Rafał Rusnak.
Hasłem edycji były słowa z Ewangelii wg św. Jana: “Aby radość wasza była pełna”. Organizatorzy chcieli podkreślić, że każdy z nas jest powołany do życia w pełni radości, którą też powinniśmy się dzielić z innymi. Uprawianie sportu czyni nas bardziej radosnymi, uśmiech wywołuje także spędzanie wolnego czasu w pięknym, górskim otoczeniu w miłej atmosferze. 10. Spartakiada wpisała się także w obchody 100. rocznicy urodzin wielkiego przyjaciela młodzieży i miłośnika narciarstwa, który niejednokrotnie szusował w okolicach Kasiny. Św. Jan Paweł II stał się duchowym patronem zawodów, cytaty z jego nauczania pojawiały się cyklicznie przed imprezą w wydarzeniu na Facebooku. Na stoku do postaci świętego nawiązywał quiz z nagrodami, a ponadto Metropolita Krakowski, abp Marek Jędraszewski ufundował Puchar Przechodni św. Jana Pawła II dla zwycięzcy w kategorii osób duchownych. Za rok tegoroczny laureat przekaże go następnemu najlepszemu narciarzowi.
Zawodnicy w wieku 8-30 lat mogli rywalizować ze sobą w następujących konkurencjach: narty, snowboard, zjazd na “byle czym”, slalom gigant osób duchownych, rozgrywki rodzinne. Jak co roku, najwięcej radości i zainteresowania wzbudził zjazd na “byle czym”. Uczestnicy musieli wykazać się kreatywnością, ich pojazdy miały nawiązywać do hasła przewodniego edycji, ponadto oceniano także solidność wykonania. Jury miało naprawdę trudną decyzję do podjęcia. Zwyciężyli młodzi z Oddziału KSM Podsarnie-Harkabuz, którzy przygotowali urodzinową platformę zjazdową z tortem – dla papieża na urodziny i dla Spartakiady na okrągły jubileusz. Na podium znaleźli się też KSM-owicze z Balic i Krakowa - Woli Justowskiej
Organizacja wydarzenia była możliwa dzięki ofiarnej i wytrwałej pracy ponad 35 wolontariuszy. Pracy długoterminowej i krótkoterminowej. Na stoku dzielnie walczyli z silnymi podmuchami wiatru, służyli z uśmiechem każdemu uczestnikowi, wprowadzali dobrą atmosferę. Imprezę odwiedził też Spartakiadowicz Zimowy – maskotka zawodów, która rozbawiała uczestników i chętnie robiła sobie z nimi zdjęcia. Na uczestników czekał też jubileuszowy tort.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Metropolita Krakowski, abp. Marek Jędraszewski oraz Marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski. Partnerami akcji byli: Gmina Mszana Dolna, Miasto Mszana Dolna, Gmina Niedźwiedź, Gmina Lubień, Studio Kreatywne “W kropce”. Organizację zawodów wsparli: Znak, Arcana, Lajkonik, Wawel, Rafael, Park Wodny Kraków, Dom Gościnny Majerczaków.


red.

Kamila Ciupińska

fot. KSM Archidiecezji Krakowskiej

 


Podobne artykuły

wto, 14 wrz 2021, 14:56:17

SPOTKAJCIE SIĘ Z ZAGÓRZAŃSKIMI DZIEDZINAMI… NA SENIORALIACH!

Przez dwa najbliższe dni w Krakowie rządzą…. Seniorzy. 15 i 16 września - czyli w środę i czwartek – w grodzie Kraka zaplanowane są bowiem VIII Senioralia. W tym wielkim wydarzeniu udział biorą Zagórzańskie Dziedziny, które 16 września w Parku Jordana na swoich stoiskach będą rozdawać materiały promocyjne.

śro, 15 wrz 2021, 11:53:36

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH W GPN - SKORZYSTAJ Z WYSTAWY, ZOBACZ FILM, IDŹ NA SPACER

W dniach 17-18 września Gorczański Park Narodowy zaprasza do Ośrodka Edukacyjnego GPN w Porębie Wielkiej na Dni Otwarte Funduszy Europejskich pod hasłem "Kraina salamandry".

czw, 9 wrz 2021, 08:40:21

9 WRZEŚNIA TO DZIEŃ RECYKLINGU BATERII, A MY JUŻ MAMY SWOJEGO LOKALNEGO LIDERA!

9 września to Dzień Recyklingu Baterii, a my już mamy swojego lokalnego lidera, który zajął pierwsze miejsce w ogólnokrajowym konkursie! To Miejskie Przedszkole nr 2 im. Janiny Porazińskiej daje nam tak wspaniały przykład ekologicznych działań.

wto, 7 wrz 2021, 16:01:06

JUBILEUSZOWE, NARODOWE CZYTANIE W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY

To już jubileuszowa, X edycja Narodowego Czytania, które organizowane jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. 5 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej odbyło się Narodowe Czytanie „Moralności Pani Dulskiej”.
 

wto, 31 sie 2021, 14:51:03

DRUGI HISTORYCZNY SPACER MICHAŁA WÓJCIKA POBUDZIŁ WYOBRAŹNIĘ

W sobotę, 28 sierpnia niezwykłe zgromadzenie popołudniową porą pod budynkiem poczty świadczyło o tym, jak duża ilość osób zainteresowanych jest historią swojego miasta. Po pierwszym spacerze historycznych zorganizowanym w lipcu, Michał Wójcik zaprosił na kolejny.

śro, 25 sie 2021, 08:52:39

JEDEN SPACER HISTORYCZNY ZA NAMI, ZAPRASZAMY NA KOLEJNY!

Spacer, który odbył się w Mszanie Dolnej w sobotę – 21 sierpnia był dziewiątym spacerem, organizowanym w ramach większego projektu Limanowskiej Organizacji Turystycznej.
 

KALENDARZ WYDARZEŃ

turystyka
Niedziela

PTTK ''XVII Spotkania w górach''

13:00 - 14:00
Lubogoszcz

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2020-03-04/x-ogolnopolska-spartakiada-zimowa-juz-za-nami.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2020-03-04/x-ogolnopolska-spartakiada-zimowa-juz-za-nami.html