Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Teofila Latoś uhonorowana przez Powiat Limanowski

Rada Powiatu podczas piątkowej sesji w dniu 21 lutego wręczyła wyróżnienia za działania na rzecz kultury Powiatu Limanowskiego. W gronie zasłużonych osób znalazła się Teofila Latoś długoletnia Prezes Oddziału Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego w Mszanie Dolnej. Pani Teofila została zgłoszona na podstawie jej nieocenionych działań na rzecz zachowania tradycji i kultury Górali Zagórzańskich. 70-letnia historia Oddziału obfituje w spore osiągnięcia, głównie publikacje naukowe i popularyzatorskie członków, którzy badali i opisywali region zagórzański pod kątem góralskiej tradycji i kultury. Od 2018 roku Oddział zyskał również miejsce na spotkania i obrady siedziba PTL-u – tam również zgromadzono dawne sprzęty codziennego użytku, zagórzańskie stroje, obrazy na szkle oraz wiele innych pamiątek. Dostępna stała się również specjalistyczna biblioteka Oddziału zawierająca m.in. komplet „Materiałów etnograficznych z powiatu limanowskiego”, „Ludu”, „Wierchów”, „Literatury Ludowej”, „Atlasu strojów ludowych” z całej Polski czy dzieł Oskara Kolberga i wiele innych.


Serdecznie gratulujemy!

 

CZYTAJ WIĘCEJ -TUTAJ

 

fot. źródło Powiat Limanowski

 


Podobne artykuły

wto, 14 wrz 2021, 14:56:17

SPOTKAJCIE SIĘ Z ZAGÓRZAŃSKIMI DZIEDZINAMI… NA SENIORALIACH!

Przez dwa najbliższe dni w Krakowie rządzą…. Seniorzy. 15 i 16 września - czyli w środę i czwartek – w grodzie Kraka zaplanowane są bowiem VIII Senioralia. W tym wielkim wydarzeniu udział biorą Zagórzańskie Dziedziny, które 16 września w Parku Jordana na swoich stoiskach będą rozdawać materiały promocyjne.

śro, 15 wrz 2021, 11:53:36

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH W GPN - SKORZYSTAJ Z WYSTAWY, ZOBACZ FILM, IDŹ NA SPACER

W dniach 17-18 września Gorczański Park Narodowy zaprasza do Ośrodka Edukacyjnego GPN w Porębie Wielkiej na Dni Otwarte Funduszy Europejskich pod hasłem "Kraina salamandry".

czw, 9 wrz 2021, 08:40:21

9 WRZEŚNIA TO DZIEŃ RECYKLINGU BATERII, A MY JUŻ MAMY SWOJEGO LOKALNEGO LIDERA!

9 września to Dzień Recyklingu Baterii, a my już mamy swojego lokalnego lidera, który zajął pierwsze miejsce w ogólnokrajowym konkursie! To Miejskie Przedszkole nr 2 im. Janiny Porazińskiej daje nam tak wspaniały przykład ekologicznych działań.

wto, 7 wrz 2021, 16:01:06

JUBILEUSZOWE, NARODOWE CZYTANIE W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY

To już jubileuszowa, X edycja Narodowego Czytania, które organizowane jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. 5 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej odbyło się Narodowe Czytanie „Moralności Pani Dulskiej”.
 

wto, 31 sie 2021, 14:51:03

DRUGI HISTORYCZNY SPACER MICHAŁA WÓJCIKA POBUDZIŁ WYOBRAŹNIĘ

W sobotę, 28 sierpnia niezwykłe zgromadzenie popołudniową porą pod budynkiem poczty świadczyło o tym, jak duża ilość osób zainteresowanych jest historią swojego miasta. Po pierwszym spacerze historycznych zorganizowanym w lipcu, Michał Wójcik zaprosił na kolejny.

śro, 25 sie 2021, 08:52:39

JEDEN SPACER HISTORYCZNY ZA NAMI, ZAPRASZAMY NA KOLEJNY!

Spacer, który odbył się w Mszanie Dolnej w sobotę – 21 sierpnia był dziewiątym spacerem, organizowanym w ramach większego projektu Limanowskiej Organizacji Turystycznej.
 

KALENDARZ WYDARZEŃ

turystyka
Niedziela

PTTK ''XVII Spotkania w górach''

13:00 - 14:00
Lubogoszcz

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2020-02-25/teofila-latos-uhonorowana-przez-powiat-limanowski.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2020-02-25/teofila-latos-uhonorowana-przez-powiat-limanowski.html