Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Do Rzymu w nagrodę za wiedzę

W Parafii św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej podczas Rorat 2019 – dla dzieci – był realizowany program przygotowany przez Wydawnictwo Promyczek Dobra z Nowego Sącza: „Różne Oblicza naszej Mamy”. Dzieci mogły poznać historie 18 Sanktuariów Maryjnych w Polsce i skompletować piękny witrażyk z 18 elementów, jakie codziennie otrzymywały (obrazki z wizerunkami Matki Bożej z poszczególnych Sanktuariów). Dla najgorliwszych uczestników Rorat, z parafii realizujących powyższy program, Wydawnictwo Promyczek zorganizowało spotkanie w Bochni w dniu 25 stycznia 2020 r.

W programie spotkania były:
- msza św. w Sanktuarium Królowej Różańca Świętego Pani Ziemi Bocheńskiej
- koncert „Z kolędą Jana Pawła II” w wykonaniu Zespołu Promyczki Dobra z Nowego Sącza i Orkiestry z Łącka pod batutą Stanisława Strączka
- konkurs wiedzy o polskich sanktuariach maryjnych za pośrednictwem aplikacji KAHOOT
- zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni

W spotkaniu uczestniczyło 22 uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych w Mszanie Dolnej. Pięcioro z nich wzięło udział w Konkursie wiedzy o poznanych podczas Rorat Sanktuariach Maryjnych: Potaczek Patryk (8b SP2), Ryskala Magdalena (6a SP2), Szynalik Izabela (6a SP2), Świerk Michał (7b SP2), Wilk Aleksandra (6c SP2). Na 39 pytań (o różnej skali trudności; w większości bardzo szczegółowe, stąd dość trudne), trzy z uczestniczek konkursu (wszystkie z naszej szkoły): Ryskala Magdalena, Szynalik Izabela i Wilk Aleksandra, nie zrobiły ani jednego błędu. Główna nagroda – pielgrzymka do Rzymu – tylko jedna, więc musiała być dogrywka. W II części konkursu pytania były bardzo trudne – zwycięzcą została Izabela Szynalik. Serdecznie gratulujemy!

Podziękowania należą się s. Marii Rokosz, która pomagała w przygotowaniach uczestników do konkursu oraz za zorganizowanie wyjazdu.red. ZPO
fot. www.promyczek.pl


Podobne artykuły

pią, 17 wrz 2021, 10:57:05

OSTATNIE WYJŚCIE Z PTTK – NA LUBOGOSZCZ

To już ostatnie wyjście w tym sezonie z Kołem Terenowym PTTK w ramach „XVII Spotkań w górach”. Zdobywamy ostatnią górę na naszej liście – zapraszamy na Lubogoszcz.

 

śro, 15 wrz 2021, 11:53:36

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH W GPN - SKORZYSTAJ Z WYSTAWY, ZOBACZ FILM, IDŹ NA SPACER

W dniach 17-18 września Gorczański Park Narodowy zaprasza do Ośrodka Edukacyjnego GPN w Porębie Wielkiej na Dni Otwarte Funduszy Europejskich pod hasłem "Kraina salamandry".

czw, 9 wrz 2021, 08:40:21

9 WRZEŚNIA TO DZIEŃ RECYKLINGU BATERII, A MY JUŻ MAMY SWOJEGO LOKALNEGO LIDERA!

9 września to Dzień Recyklingu Baterii, a my już mamy swojego lokalnego lidera, który zajął pierwsze miejsce w ogólnokrajowym konkursie! To Miejskie Przedszkole nr 2 im. Janiny Porazińskiej daje nam tak wspaniały przykład ekologicznych działań.

wto, 7 wrz 2021, 16:01:06

JUBILEUSZOWE, NARODOWE CZYTANIE W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY

To już jubileuszowa, X edycja Narodowego Czytania, które organizowane jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. 5 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej odbyło się Narodowe Czytanie „Moralności Pani Dulskiej”.
 

wto, 31 sie 2021, 14:51:03

DRUGI HISTORYCZNY SPACER MICHAŁA WÓJCIKA POBUDZIŁ WYOBRAŹNIĘ

W sobotę, 28 sierpnia niezwykłe zgromadzenie popołudniową porą pod budynkiem poczty świadczyło o tym, jak duża ilość osób zainteresowanych jest historią swojego miasta. Po pierwszym spacerze historycznych zorganizowanym w lipcu, Michał Wójcik zaprosił na kolejny.

śro, 25 sie 2021, 08:52:39

JEDEN SPACER HISTORYCZNY ZA NAMI, ZAPRASZAMY NA KOLEJNY!

Spacer, który odbył się w Mszanie Dolnej w sobotę – 21 sierpnia był dziewiątym spacerem, organizowanym w ramach większego projektu Limanowskiej Organizacji Turystycznej.
 

KALENDARZ WYDARZEŃ

turystyka
Jutro

PTTK ''XVII Spotkania w górach''

13:00 - 14:00
Lubogoszcz

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2020-02-06/do-rzymu-w-nagrode-za-wiedze.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2020-02-06/do-rzymu-w-nagrode-za-wiedze.html