Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Forum Wójtów i Burmistrzów OBW w Mszanie Dolnej

Tuż przed otwarciem sezonu narciarskiego w Małopolsce w Kasinie Wielkiej – w Urzędzie Miasta w Mszanie Dolnej 10 stycznia odbyło się Forum Wójtów i Burmistrzów Gmin Beskidu Wyspowego. Zebranych gości przywitał Sekretarz Miasta Antoni Róg. Spotkanie zainicjowane zostało przez Prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej Grzegorza Biedronia, który wraz z wiceministrem rozwoju Andrzejem Gutem Mostowym przysłuchiwali się dyskusji związanej z rozwojem turystyki w naszym regionie. Wcześniej jednak to Beskid Wyspowy miał okazję zaprezentować się szerszemu gronu ekspertów związanych z turystyką, gdyż w forum uczestniczyli również przedstawiciele małopolskich instytucji m.in. z ramienia Urzędu Marszałkowskiego Anna Niedźwieńska (Główny Specjalista Zespołu ds. Gospodarki Turystycznej) oraz Dominika Osiak (Kierownik Zespołu ds. Rozwoju Potencjału Turystycznego Regionu), z ramienia MOT Mirosław Bartyzel ( koordynator ds. opracowania Kierunków Rozwoju Turystyki do 2025r). Czesław Szynalik jako inicjator znanej już akcji Odkryj Beskid Wyspowy przedstawił plany na najbliższą 11 edycję tego wydarzenia, podsumował dziesięć lat oraz zaprezentował pomysł-ideę budowania małych schronisk czy innej małej infrastruktury na terenie Beskidu Wyspowego w oparciu o pracę dyplomową P. Agnieszki Soboń, która skupiła się na koncepcji i projekcie wybudowania schroniska na Polanie Stumorgowej pod Mogielicą. Poza tym nowoczesną bryłą schroniska, która mogłaby pozyskiwać energię z paneli słonecznych, pojawiły się też projekty małej infrastruktury turystycznej takie jak oznakowania, ławki, ławostoły przygotowane wstępnie przez lokalne samorządy.

Jeszcze przed dyskusją Pan Adam Mikołajczyk (Fundacja Best Place – Europejski Instytut Marketingu Miejsc) przedstawił analizę diagnostyczną potencjału turystycznego Beskidu Wyspowego na tle województwa małopolskiego, będąca częścią prac nad, opracowywanymi na zlecenie MOT i Urzędu Marszałkowskiego, przyszłymi Kierunkami Rozwoju Turystyki do roku 2025.

W dyskusji podkreślano jak wiele realizuje się działań i nowych inicjatyw, by uatrakcyjnić region, tak by był ciekawy pod kątem turystycznym. Jednak więcej miejsca w dyskusji zajęły sprawy związane z czystym powietrzem, które w naszym regionie powinno być naszą wizytówką, przepisami utrudniającymi realizację działań turystycznych na terenie lasów państwowych – ścieżki biegowe dla narciarzy, komunikacją czy kontynuowaniem działań zmierzających do połączenia atrakcji turystycznych, np. sieci ścieżek rowerowych.  Mamy nadzieję, że pierwsza wizyta Andrzeja Gut Mostowego jako wiceministra rozwoju w naszym regionie będzie oznaczać początek dobrych zmian.

fot. UM

 


Podobne artykuły

śro, 8 wrz 2021, 12:50:27

NARODOWY SPIS POWSZECHNY 2021 TRWA TYLKO DO 30 WRZEŚNIA – NIE ODKŁADAJMY GO NA OSTATNIĄ CHWILĘ!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br. Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.

śro, 15 wrz 2021, 11:45:29

WNIEŚ UWAGI DO STRATEGII TERYTORIALNEJ W RAMACH PROJEKTU „CWD”

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy, przedstawiamy Państwu projekt „Strategii terytorialnej partnerstwa miast i gmin powiatu limanowskiego”. Strategia jest opracowywana w ramach projektu pilotażowego „Centrum Wsparcia Doradczego”.

śro, 8 wrz 2021, 10:53:21

MIASTO MSZANA DOLNA „TURYSTYCZNYM SKARBEM” – GŁOSUJMY!

Miasto Mszana Dolna oraz obiekty i miejsca z naszej okolicy znalazły się wśród kandydatów na "Turystyczne Skarby Małopolski". Gorąco zachęcamy do głosowania!

pon, 20 wrz 2021, 09:32:04

DYŻUR PRZEDSTAWICIELA PGNIG – WTOREK, 21 WRZEŚNIA

Dyżur przedstawiciela PGNiG w Urzędzie Miasta odbędzie się we wtorek, 21.09.2021r. w sali narad Urzędu Mszana Dolna w godzinach 8:00-14:00. Gorąco zapraszamy!

wto, 14 wrz 2021, 14:38:04

SPOTKANIE BURMISTRZ MIASTA Z MIESZKAŃCAMI – W FORMIE WIRTUALNEJ

W mediach społecznościowych Burmistrz Miasta Anna Pękała zaproponowała kolejne spotkanie online z Mieszkańcami Miasta. Pytania w sprawach ważnych dla Miasta i Mieszkańców można zadawać wyłącznie pod oryginalnym postem.

pon, 6 wrz 2021, 10:11:56

SZCZEPIENIA W MSZANIE DOLNEJ – SP ZOZ ZAPRASZA!

Po udanej niedzielnej akcji szczepień w Mszanie Dolnej przypominamy wszystkim zainteresowanym, że w miejskiej przychodni „Vital Med” można w dalszym ciągu zaszczepić się preparatem Johnson & Johnson lub szczepionką Pfeizer.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2020-01-14/forum-wojtow-i-burmistrzow-obw-w-mszanie-dolnej.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2020-01-14/forum-wojtow-i-burmistrzow-obw-w-mszanie-dolnej.html