Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Most na Rabie i przebudowa ul. Zarabie

Oficjalny odbiór tych dwóch inwestycji miał miejsce w poniedziałek, 16 grudnia przy udziale władz Powiatu Limanowskiego, władz miasta Mszana Dolna, wykonawców oraz zaproszonych gości. Starosta Limanowski Mieczysław Uryga podkreślał, że inwestycja ta była długo oczekiwana przez okolicznych mieszkańców i podziękował za decyzję partycypowania w kosztach inwestycji ze strony miasta. Burmistrz Miasta Anna Pękała podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do tej inwestycji.  Przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego Ewa Filipiak zwróciła uwagę na duże zainteresowanie tą inwestycją Radnych Powiatowych, w szczególności Radnego Grzegorza Wójcika. Obecny na odbiorze Ks. Andrzej Sawulski z Rektoratu Najświętszego Serca Pana Jezusa na Glisnem zamiast dziękować wszystkim obecnym pogratulował oraz korzystając z okazji poświęcił most. Zwrócił też uwagę, że to ważny skrót komunikacyjny dla kierowców, którzy omijają tą drogą zakorkowaną zakopiankę. Również Poseł Wiesław Janczyk podkreślił wagę inwestycji i zapewnił o dalszym wsparciu podobnych inwestycji z budżetu państwa na zagórzańskiej ziemi.


red i fot. UM

Dla przypomnienia:

10 października Zarząd Powiatu Limanowskiego reprezentowany przez Starostę Limanowskiego Mieczysława Urygę, Wicestarostę Agatę Zięba i Członka Zarządu Wojciecha Włodarczyka  podpisał umowę na przebudowę obiektu mostowego w ciągu drogi powiatowej nr 1625K Tenczyn – Glisne – Mszana Dolna w km 9+039 w m. Mszana Dolna – ul. Zarabie wraz z dojazdami.

Zadanie  obejmowało rozbiórkę nawierzchni, chodników i wyposażenia obiektu, wykonanie zabezpieczenia i przebudowę istniejących sieci, wykonanie tymczasowych podpór w przęsłach mostu, przebudowę ustroju nośnego polegającą na wykonaniu płyty wzmacniającej na istniejącej konstrukcji nośnej do nośności 40 ton oraz nawierzchnią bitumiczną, a także wykonanie odwodnienia mostu i przebudowę dojazdów do mostu. Całkowity koszt zadania to 1 mln 838 tys. 636 zł. Z czego dofinansowane w wysokości 922 tys. 203 zł  pochodzi z  rezerwy celowej budżetu Państwa pozyskanych przez Zarząd Powiatu Limanowskiego, a kwota 916 tys. 433 zł to środki Powiatu Limanowskiego. Wykonawcą zadania był Zakład Budowy Mostów Bartłomieja Gryglaka z Klęczan.

Również w ramach tej inwestycji powstał chodnik i oświetlenie na ul. Zarabie, od mostu do wysokości domu weselnego. Realizacja obejmowała wymianę oświetlenia na energooszczędne, Miasto Mszana Dolna partycypowało w 50% inwestycji budowy chodnika oraz w 100% dofinansowaniu robót związanych z oświetleniem. W sumie to kwota 353 tys. 840 zł. Pozostałe środki zabezpieczone zostały przez Powiat Limanowski 322 tys. 903 zł oraz 21 tys. 257 zł z budżetu Państwa. Całość zadania to 696 tys. 700 zł. Wykonawcą tej części inwestycji było Przedsiębiorstwo  Produkcyjno-Usługowo-Handlowe JANDA z Łostówki.na podstawie:
Starostwo Powiatowe w Limanowej


 


Podobne artykuły

wto, 14 wrz 2021, 14:56:17

SPOTKAJCIE SIĘ Z ZAGÓRZAŃSKIMI DZIEDZINAMI… NA SENIORALIACH!

Przez dwa najbliższe dni w Krakowie rządzą…. Seniorzy. 15 i 16 września - czyli w środę i czwartek – w grodzie Kraka zaplanowane są bowiem VIII Senioralia. W tym wielkim wydarzeniu udział biorą Zagórzańskie Dziedziny, które 16 września w Parku Jordana na swoich stoiskach będą rozdawać materiały promocyjne.

śro, 15 wrz 2021, 11:53:36

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH W GPN - SKORZYSTAJ Z WYSTAWY, ZOBACZ FILM, IDŹ NA SPACER

W dniach 17-18 września Gorczański Park Narodowy zaprasza do Ośrodka Edukacyjnego GPN w Porębie Wielkiej na Dni Otwarte Funduszy Europejskich pod hasłem "Kraina salamandry".

czw, 9 wrz 2021, 08:40:21

9 WRZEŚNIA TO DZIEŃ RECYKLINGU BATERII, A MY JUŻ MAMY SWOJEGO LOKALNEGO LIDERA!

9 września to Dzień Recyklingu Baterii, a my już mamy swojego lokalnego lidera, który zajął pierwsze miejsce w ogólnokrajowym konkursie! To Miejskie Przedszkole nr 2 im. Janiny Porazińskiej daje nam tak wspaniały przykład ekologicznych działań.

wto, 7 wrz 2021, 16:01:06

JUBILEUSZOWE, NARODOWE CZYTANIE W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY

To już jubileuszowa, X edycja Narodowego Czytania, które organizowane jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. 5 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej odbyło się Narodowe Czytanie „Moralności Pani Dulskiej”.
 

wto, 31 sie 2021, 14:51:03

DRUGI HISTORYCZNY SPACER MICHAŁA WÓJCIKA POBUDZIŁ WYOBRAŹNIĘ

W sobotę, 28 sierpnia niezwykłe zgromadzenie popołudniową porą pod budynkiem poczty świadczyło o tym, jak duża ilość osób zainteresowanych jest historią swojego miasta. Po pierwszym spacerze historycznych zorganizowanym w lipcu, Michał Wójcik zaprosił na kolejny.

śro, 25 sie 2021, 08:52:39

JEDEN SPACER HISTORYCZNY ZA NAMI, ZAPRASZAMY NA KOLEJNY!

Spacer, który odbył się w Mszanie Dolnej w sobotę – 21 sierpnia był dziewiątym spacerem, organizowanym w ramach większego projektu Limanowskiej Organizacji Turystycznej.
 

KALENDARZ WYDARZEŃ

turystyka
Niedziela

PTTK ''XVII Spotkania w górach''

13:00 - 14:00
Lubogoszcz

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2019-12-17/most-na-rabie-i-przebudowa-ul-zarabie.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2019-12-17/most-na-rabie-i-przebudowa-ul-zarabie.html