Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Sportowy kwartał Jedynki

Wraz ze zbliżającym się końcem roku przyszedł czas na podsumowanie tego co działo się  w sporcie mszańskiej „Jedynki” od początku roku szkolnego 2019/20.

Wrzesień to kolarstwo górskie. Mistrzem powiatu limanowskiego zostaje Bartosz Nalepa. Na drugim miejscu podium staje Ola Cyrwus a na trzecim Ania Gaweł. Drużynowo zwycięża nasza szkoła, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Zawody lekkoatletyczne to trzecia pozycja Kamila Spórny (bieg na 300m) a w innych konkurencjach zbieramy jeszcze 7 dyplomów.

Październik Na mistrzostwach powiatu w sztafetowych biegach przełajowych tytuł wicemistrzowski zdobywa drużyna dziewcząt. Pozostałe zespoły zajmują miejsca czwarte. Halowa piłka nożna rozgrywana była w naszej hali sportowej. Dwukrotnie stajemy na trzecim miejscu podium.

18 października gościmy szachistów (kl.6 i mł.). Turniej kończymy z brązowymi medalami.

W listopadzie rozegrane zostają zawody w nowej konkurencji. Igrzyska Dzieci w Koszykówce 3x3. Dwukrotnie zdobywamy wicemistrzostwo powiatu limanowskiego.      

19 XI współorganizujemy powiatowy turniej „Mały Mistrz”. W zawodach tych biorą udział dzieci rocznika 2010 i mł. Reprezentacja naszej szkoły zajmuje trzecie miejsce. Drugi rok  w Mszanie rozgrywamy także ten turniej na poziomie województwa.

Grudzień to Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w Pływaniu. I tutaj hat-trick. Najlepszymi pływakami w powiecie zostają: Jania Zosia, Łopata Michał oraz Aksamit Wiktor. Wicemistrzowskie tytuły zdobywają sztafety chłopców (młodszych i starszych).

W sumie dekorowani jesteśmy 14-krotnie.

W tym roku szkolnym w zawodach powiatowych startowaliśmy 16 razy, w 26 konkurencjach, 7-krotnie zdobywaliśmy tytuły mistrzowskie a 6-krotnie wicemistrzowskie.

 

Po takiej zwięzłej informacji i dokładnej informacji nasuwa się tylko jedna myśl: GRALTULACJE !!!!

 

 

 

Szczegółowe informacje o osiągnięciach sportowych Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej można znaleźć na: www.sp1mszanawf.cba.pl


red. i foto: Zbigniew Stachura

    

 


KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2019-12-11/sportowy-kwartal-jedynki.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2019-12-11/sportowy-kwartal-jedynki.html