Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

„Nie liczą się słowa, ważne są czyny…” – wspólne obchody Święta Niepodległości

Tak jak w roku ubiegłym, wspólne obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się pod remizą Ochotniczej Straży Pożarnej. Zgromadziły się tam poczty sztandarowe jednostek OSP, szkół oraz stowarzyszeń z gminy i miasta Mszana Dolna. Po powitaniu zaproszonych gości oraz współorganizatorów obchodów dalszy ciąg obchodów poprowadził ppor. Bogdan Schmidt. Po wciągnięciu flagi na maszt i odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło złożenie przysięgi nowych Strzelców wchodzących do jednostki Stowarzyszenia Strzeleckiego „Strzelec”. Został odczytany Apel Poległych. Zarówno Pani Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała jak i Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba podkreślali, że wspólne obchody są okazją do uczczenia naszych mieszkańców, którzy w walce za wolną Polskę oddali swoje życie. Następnie tradycyjnie w przemarszu wraz z pocztami sztandarowymi delegacje przeszły na cmentarz parafialny by złożyć wiązanki na głównym pomniku i kwaterze wojskowej. Mszę św. w kościele p.w. Św. Michała Archanioła koncelebrowali księża: ks. Proboszcz Jerzy Raźny i ks. Infułat Franciszek Kołacz,  Ks. Jan Zając z wojskowym stopniem podporucznika oraz Ks. Szymon Wykupił. Ks. Proboszcz Jerzy Raźny odnosząc się do długoletniej walki o niepodległość w kazaniu pokreślił moc czynów i odwagę oddania życia za wolną Ojczyznę. O oprawę muzyczną zadbał Chór Męski im. Ks. J. Hajduka z Mszany Dolnej oraz Orkiestra Dęta OSP. Na zakończenie uroczystości Zagórzański Uniwersytet Trzeciego Wieku zainicjował śpiewanie pieśni patriotycznych. Korzystając ze śpiewników przygotowanych przez ZUTW oraz śpiewników otrzymanych w ramach projektu „Młodzież pamięta” wspólne śpiewanie zakończyło się odśpiewaniem hymnu polski. Wszystkie poczty sztandarowe wróciły pod remizę OSP, gdzie Burmistrz Miasta podziękowała wszystkim za udział i obecność w uroczystościach.


Podobne artykuły

pią, 17 wrz 2021, 10:57:05

OSTATNIE WYJŚCIE Z PTTK – NA LUBOGOSZCZ

To już ostatnie wyjście w tym sezonie z Kołem Terenowym PTTK w ramach „XVII Spotkań w górach”. Zdobywamy ostatnią górę na naszej liście – zapraszamy na Lubogoszcz.

 

śro, 15 wrz 2021, 11:53:36

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH W GPN - SKORZYSTAJ Z WYSTAWY, ZOBACZ FILM, IDŹ NA SPACER

W dniach 17-18 września Gorczański Park Narodowy zaprasza do Ośrodka Edukacyjnego GPN w Porębie Wielkiej na Dni Otwarte Funduszy Europejskich pod hasłem "Kraina salamandry".

czw, 9 wrz 2021, 08:40:21

9 WRZEŚNIA TO DZIEŃ RECYKLINGU BATERII, A MY JUŻ MAMY SWOJEGO LOKALNEGO LIDERA!

9 września to Dzień Recyklingu Baterii, a my już mamy swojego lokalnego lidera, który zajął pierwsze miejsce w ogólnokrajowym konkursie! To Miejskie Przedszkole nr 2 im. Janiny Porazińskiej daje nam tak wspaniały przykład ekologicznych działań.

wto, 7 wrz 2021, 16:01:06

JUBILEUSZOWE, NARODOWE CZYTANIE W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY

To już jubileuszowa, X edycja Narodowego Czytania, które organizowane jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. 5 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej odbyło się Narodowe Czytanie „Moralności Pani Dulskiej”.
 

wto, 31 sie 2021, 14:51:03

DRUGI HISTORYCZNY SPACER MICHAŁA WÓJCIKA POBUDZIŁ WYOBRAŹNIĘ

W sobotę, 28 sierpnia niezwykłe zgromadzenie popołudniową porą pod budynkiem poczty świadczyło o tym, jak duża ilość osób zainteresowanych jest historią swojego miasta. Po pierwszym spacerze historycznych zorganizowanym w lipcu, Michał Wójcik zaprosił na kolejny.

śro, 25 sie 2021, 08:52:39

JEDEN SPACER HISTORYCZNY ZA NAMI, ZAPRASZAMY NA KOLEJNY!

Spacer, który odbył się w Mszanie Dolnej w sobotę – 21 sierpnia był dziewiątym spacerem, organizowanym w ramach większego projektu Limanowskiej Organizacji Turystycznej.
 

KALENDARZ WYDARZEŃ

turystyka
Jutro

PTTK ''XVII Spotkania w górach''

13:00 - 14:00
Lubogoszcz

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2019-11-13/nie-licza-sie-slowa-wazne-sa-czyny-wspolne-obchody-swieta-niepodleglosci.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2019-11-13/nie-licza-sie-slowa-wazne-sa-czyny-wspolne-obchody-swieta-niepodleglosci.html