Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Ewakuacja w Jedynce - ciąg dalszy ćwiczeń

W Szkole Podstawowej 22 października uczniowie na  trzykrotny sygnał dzwonka oznaczający zagrożenie, sprawnie opuścili sale lekcyjne i pod opieką nauczycieli udali się na miejsce zbiórki na zewnątrz  budynku. Każdy nauczyciel sprawdził obecność i złożył Wicedyrektor szkoły meldunek o stanie liczebności danej klasy. Pracownicy sekretariatu zabezpieczyli pieczątki. Dyrekcja szkoły i wyznaczeni pracownicy szybko sprawdzili opuszczone przez uczniów pomieszczenia szkoły w celu sprawdzenia czy nikt nie został w budynku.

Ewakuacja została przeprowadzona zgodnie z instrukcją a uczniowie i dorośli opuszczali szkołę we właściwym porządku. Wyjście  z budynku trwało do 3 min. Po powrocie do klas nauczyciele rozmawiali z uczniami na temat umiejętności właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia np. pożaru.    

Próbna ewakuacja została przeprowadzona pod okiem pana Jakuba Witosławskiego  Inspektora ds. Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej  w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.
Tego typu ćwiczenia z zakresu obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego realizowane są w naszym mieście każdego roku we wszystkich placówkach oświatowych.

 

red. i fot. SP 1


Podobne artykuły

wto, 14 wrz 2021, 14:56:17

SPOTKAJCIE SIĘ Z ZAGÓRZAŃSKIMI DZIEDZINAMI… NA SENIORALIACH!

Przez dwa najbliższe dni w Krakowie rządzą…. Seniorzy. 15 i 16 września - czyli w środę i czwartek – w grodzie Kraka zaplanowane są bowiem VIII Senioralia. W tym wielkim wydarzeniu udział biorą Zagórzańskie Dziedziny, które 16 września w Parku Jordana na swoich stoiskach będą rozdawać materiały promocyjne.

śro, 15 wrz 2021, 11:53:36

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH W GPN - SKORZYSTAJ Z WYSTAWY, ZOBACZ FILM, IDŹ NA SPACER

W dniach 17-18 września Gorczański Park Narodowy zaprasza do Ośrodka Edukacyjnego GPN w Porębie Wielkiej na Dni Otwarte Funduszy Europejskich pod hasłem "Kraina salamandry".

czw, 9 wrz 2021, 08:40:21

9 WRZEŚNIA TO DZIEŃ RECYKLINGU BATERII, A MY JUŻ MAMY SWOJEGO LOKALNEGO LIDERA!

9 września to Dzień Recyklingu Baterii, a my już mamy swojego lokalnego lidera, który zajął pierwsze miejsce w ogólnokrajowym konkursie! To Miejskie Przedszkole nr 2 im. Janiny Porazińskiej daje nam tak wspaniały przykład ekologicznych działań.

wto, 7 wrz 2021, 16:01:06

JUBILEUSZOWE, NARODOWE CZYTANIE W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY

To już jubileuszowa, X edycja Narodowego Czytania, które organizowane jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. 5 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej odbyło się Narodowe Czytanie „Moralności Pani Dulskiej”.
 

wto, 31 sie 2021, 14:51:03

DRUGI HISTORYCZNY SPACER MICHAŁA WÓJCIKA POBUDZIŁ WYOBRAŹNIĘ

W sobotę, 28 sierpnia niezwykłe zgromadzenie popołudniową porą pod budynkiem poczty świadczyło o tym, jak duża ilość osób zainteresowanych jest historią swojego miasta. Po pierwszym spacerze historycznych zorganizowanym w lipcu, Michał Wójcik zaprosił na kolejny.

śro, 25 sie 2021, 08:52:39

JEDEN SPACER HISTORYCZNY ZA NAMI, ZAPRASZAMY NA KOLEJNY!

Spacer, który odbył się w Mszanie Dolnej w sobotę – 21 sierpnia był dziewiątym spacerem, organizowanym w ramach większego projektu Limanowskiej Organizacji Turystycznej.
 

KALENDARZ WYDARZEŃ

turystyka
Niedziela

PTTK ''XVII Spotkania w górach''

13:00 - 14:00
Lubogoszcz

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2019-10-30/ewakuacja-w-jedynce-ciag-dalszy-cwiczen.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2019-10-30/ewakuacja-w-jedynce-ciag-dalszy-cwiczen.html