Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis miasta Mszana Dolna

39 Piesza Pielgrzymka wyruszyła

39 Piesza Pielgrzymka z Mszany Dolnej na Jasną Górę wyruszyła w niedzielę, 4 sierpnia. Od rana pielgrzymi nadawali bagaże a potem o godz. 8:00 wzięli udział we mszy św. w kościele Św. Michała Archanioła. Przed godziną 10.00 około 100 pielgrzymów z całego dekanatu przeszło ulicami naszego miasta, żegnani pozdrowieniami. Z naszego miasta była to grupa ok. 30 osób. Na całą drogę życzono wytrwałości i mało uciążliwej pogody. Na trasie do Myślenic z przystankiem w Kasince Małej zatrzymali się jeszcze w Parafii Miłosiedzia Bożego, tam Proboszcz Tadeusz Mrowiec udzielił naszym pielgrzymom błogosławieństwa i wszystkich solidnie pokropił wodą święconą. Pielgrzymi mają do Częstochowy dotrzeć 11 sierpnia, jak zawsze można do nich dołączyć się zapisując się na organizowany w tym dniu specjalny transport by wspólnie uczestniczyć w wejściu pielgrzymki na Jasną Górę.

 

 


Podobne artykuły

wto, 13 sie 2019, 11:42:13

MSZANA DOLNA PRZYSTĄPIŁA DO PROJEKTU ''MAŁOPOLSKI TELE-ANIOŁ

W piatek,  9 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała podpisała List Intencyjny dotyczący przystąpienia do współpracy przy realizacji projektu pn. ,,Małopolski Tele Anioł”.
 
 
wto, 6 sie 2019, 13:05:41

MEDAL OD PREZYDENTA I DWIEŚCIE LAT DLA SIOSTRY LUDWIKI

Dom zakonny Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi na ulicy Leśnej w poniedziałek, 5 sierpnia przeżywał prawdziwe oblężenie gości.

śro, 24 lip 2019, 15:42:51

SOBOTNIE KONCERTY

Po sportowych emocjach, które towarzyszyły nam podczas Turnieju Siatkówki Plażowej nadszedł czas na sobotnie koncerty przygotowane na stadionie miejskim. Oficjalnego otwarcia dokonali Burmistrz Miasta Anna Pękała wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Januszem Matogą.

śro, 24 lip 2019, 15:34:36

IRA NA SCENIE!

Znany rockowy zespół IRA skupił wieczorem sporą publiczność na mszańskim stadionie. Odpowiednio rozbujani przez wcześniej występujący EGR fani czekali na pojawienie się na scenie Artura Gadowskiego ze zespołem.

pią, 7 cze 2019, 13:16:40

ZAPROSZENIE DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

Burmistrz Miasta Anna Pękała zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie miasta w zakresie sportu na spotkanie mające na celu wymianę  dotychczasowych doświadczeń oraz określnie dalszych wspólnych działań w tym obszarze.

KALENDARZ WYDARZEŃ

dla mieszkańców
19
09.2019

NA SKRÓTY

POLECAMY

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2019-08-06/39-piesza-pielgrzymka-wyruszyla.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2019-08-06/39-piesza-pielgrzymka-wyruszyla.html