Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis miasta Mszana Dolna

39 Piesza Pielgrzymka wyruszyła

39 Piesza Pielgrzymka z Mszany Dolnej na Jasną Górę wyruszyła w niedzielę, 4 sierpnia. Od rana pielgrzymi nadawali bagaże a potem o godz. 8:00 wzięli udział we mszy św. w kościele Św. Michała Archanioła. Przed godziną 10.00 około 100 pielgrzymów z całego dekanatu przeszło ulicami naszego miasta, żegnani pozdrowieniami. Z naszego miasta była to grupa ok. 30 osób. Na całą drogę życzono wytrwałości i mało uciążliwej pogody. Na trasie do Myślenic z przystankiem w Kasince Małej zatrzymali się jeszcze w Parafii Miłosiedzia Bożego, tam Proboszcz Tadeusz Mrowiec udzielił naszym pielgrzymom błogosławieństwa i wszystkich solidnie pokropił wodą święconą. Pielgrzymi mają do Częstochowy dotrzeć 11 sierpnia, jak zawsze można do nich dołączyć się zapisując się na organizowany w tym dniu specjalny transport by wspólnie uczestniczyć w wejściu pielgrzymki na Jasną Górę.

 

 


Podobne artykuły

pią, 18 paź 2019, 13:31:13

PODPISANA UMOWA NA REMONT STADIONU MIEJSKIEGO

W dniu 16 października Burmistrz Miasta Anna Pękała oraz przedstawiciele warszawskiej firmy „EVERSPORT” podpisali umowę na realizację zadania „Przebudowa kompleksu lekkoatletycznego w Mszanie Dolnej – wariant 400 m treningowy”.

śro, 16 paź 2019, 13:01:08

UMOWA NA ŚCIEŻKI ROWEROWE PODPISANA

W dniu 16 października Burmistrz Miasta Anna Pękała oraz Stanisław Kośmider przedstawiciel firmy F.H.U. ”Kośmider” z Rabki Zdroju podpisali umowę na realizację zadania pod nazwą: „Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Mszanki”. Prace budowlane wg założonego planu rozpoczną się już w tym tygodniu.

 

wto, 15 paź 2019, 11:16:40

EWAKUACJA SZKOŁY - ĆWICZENIA OBRONY CWYILNEJ

W ramach realizacji zadań Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego Zespół Placówek Oświatowych ćwiczył ewakuację  z terenu budynku podczas trwania lekcji na wypadek zagrożeń. Ćwiczenia odbyły się dziś tj. we wtorek 15 października - w dwie minuty wszyscy uczniowie opuścili budynek szkoły.

wto, 13 sie 2019, 11:42:13

MSZANA DOLNA PRZYSTĄPIŁA DO PROJEKTU ''MAŁOPOLSKI TELE-ANIOŁ

W piatek,  9 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała podpisała List Intencyjny dotyczący przystąpienia do współpracy przy realizacji projektu pn. ,,Małopolski Tele Anioł”.
 
 
wto, 6 sie 2019, 13:05:41

MEDAL OD PREZYDENTA I DWIEŚCIE LAT DLA SIOSTRY LUDWIKI

Dom zakonny Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi na ulicy Leśnej w poniedziałek, 5 sierpnia przeżywał prawdziwe oblężenie gości.

KALENDARZ WYDARZEŃ

wydarzenia
11
11.2019

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2019-08-06/39-piesza-pielgrzymka-wyruszyla.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2019-08-06/39-piesza-pielgrzymka-wyruszyla.html