Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis miasta Mszana Dolna

Partnerstwo na rzecz rozwoju zawodowego mieszkańców Powiatu Limanowskiego

Z inicjatywy marszałka województwa Witolda Kozłowskiego podpisano trzecią z kolei deklarację dotyczącą wzmocnienia współpracy na rzecz rozwoju zawodowego Małopolan. W obecności sekretarza Województwa Małopolskiego Wojciecha Piecha, podpisano także 10 porozumień i deklaracji o współpracy z powiatami i gminami z regionu.
 
 
W poniedziałek, 10 czerwca dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Jan Gąsienica-Walczak, podpisał porozumienie o współpracy ze starostą limanowskim  Mieczysławem Urygą. Zostały również podpisane porozumienia pomiędzy Janem Gąsienicą-Walczakiem, reprezentujący instytucję województwa małopolskiego, z 10 Burmistrzami i Wójtami Powiatu Limanowskiego. 
 
Uroczyste nawiązanie współpracy podpisali:
Wójt Gminy Jodłownik Paweł Stawarz, Wójt Gminy Kamienica Władysław Sadowski, Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Wójt Gminy Łukowica Bogdan Łuczkowski, Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała, Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba, Wójt Gminy Niedźwiedź Rafał Rusnak, Wójt gminy Słopnice Adam Sołtys oraz Wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek.
 
Konkretne działania są reakcją na dynamiczne zmiany na rynku pracy. Służą mieszkańcom Małopolski w zdobywaniu nowych kompetencji oraz zachęcają do powrotu pracujących za granicą.
 
Uczestnicy spotkania zgodzili się z tezą, że polityka wspierania mieszkańców w ich rozwoju i dostosowania kompetencji zawodowych do potrzeb pracodawców powinna opierać się na współpracy. Niezależnie od szczebla administracji, na której jest realizowana.
 
Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie jako instytucja województwa małopolskiego realizuje projekty, w których możliwy jest rozwój kompetencji i kwalifikacji osób dorosłych oraz nowy start osób powracających do Małopolski z zagranicy.
 
Projekty „Kierunek Kariera" i „Kierunek Kariera Zawodowa" to konkretna oferta dla mieszkańców województwa - można otrzymać niemal 7 000 zł dofinansowania na szkolenia za pośrednictwem systemu bonów szkoleniowych. Głównym celem projektów jest podnoszenie kompetencji językowych, cyfrowych i zawodowych zgodnie ze wskazaniami przeprowadzonego Bilansu Kariery.
 
Z kolei dla osób powracających z zagranicy, pozostających bez pracy jest projekt „Nowy Start w Małopolsce", w którym oprócz Bilansu Kariery można uzyskać pomoc w znalezieniu dofinansowania na dalszy rozwój, zatrudnienie i osiedlenie się na stałe w Małopolsce.
 
 
Na podstawie: 
  • Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie
  • Zespół Zamiejscowy w Nowym Sączu


Podobne artykuły

pią, 7 cze 2019, 12:58:08

DEBATA NAD RAPORTEM O STANIE GMINY - MIASTA MSZANA DOLNA ZA 2018 ROK

Zgodnie z art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 506) Burmistrz Miasta przedstawia Radzie Miejskiej w Mszanie Dolnej „Raport o stanie Miasta Mszana Dolna za rok 2018” w terminie do dnia 31 maja 2019 r. 

pią, 7 cze 2019, 13:16:40

ZAPROSZENIE DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

Burmistrz Miasta Anna Pękała zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie miasta w zakresie sportu na spotkanie mające na celu wymianę  dotychczasowych doświadczeń oraz określnie dalszych wspólnych działań w tym obszarze.

pią, 7 cze 2019, 13:37:54

SPOTKANIE Z PANIĄ BURMISTRZ

Burmistrz Miasta Anna Pękała zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie w sobotę, 22 czerwca o godz. 16.00

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2019-06-13/partnerstwo-na-rzecz-rozwoju-zawodowego-mieszkancow-powiatu-limanowskiego.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2019-06-13/partnerstwo-na-rzecz-rozwoju-zawodowego-mieszkancow-powiatu-limanowskiego.html