Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: czwartek, 25.04.2019r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

 Zimowe atrakcje w naszych górach  

 

 

Loading ....

Zima w górach jest piękna i warto wybrać się na wycieczkę na okoliczne szczyty, pod warunkiem,że do wyprawy przygotujemy się odpowiednio, obiektywnie oceniając nasze możliwości i wybierając sprzyjające warunki atmosferyczne. W słoneczne dni zimowa wycieczka to czysta przyjemność. Większość szlaków jest przetarta, ale warto pamiętać o miejscowych oblodzeniach. Wystarczy odpowiedni ubiór, termos z gorącą herbatą, zawsze pomocne kije i możemy wyruszać.

 

Loading ....

Warto zapoznać się ostrzeżeniami GOPR by uniknąć bezpośredniego spotkania z ratownikami. Dla zapalonych narciarzy Gorczański Park Narodowy wraz z gminą Niedźwiedź i Ostoją Górską Koninki przygotował rekreacyjne trasy narciarskie w Koninkach. Mniej wprawionym miłośnikom wędrowania na nartach polecamy siedmiokilometrową trasę prowadzącą z doliny potoku Turbacz do doliny Olszowego Potoku.

 

Loading ....

Na odcinku trzech pierwszych kilometrów łagodnie wędrujemy w górę pokonując przewyższenie ok. 200 m. Kolejne, prawie cztery kilometry, to łagodny zjazd z kilkoma bardziej stromymi odcinkami. Drugą trasę rozpoczynająca się w dolinie Olszowego Potoku, około 1,5 km od leśniczówki polecamy zaawansowanym narciarzom. Na odcinku ok. 3,5 km muszą pokonać ok. 300 m przewyższenia. Trasa kończy się przed nartostradą.

 

Loading ....

Powrót w dół wymaga również przygotowania i dobrej techniki jazdy, zwłaszcza na pierwszym, stromym odcinku. Trasy zostały oznakowane i są utrzymywane przez Gminę Niedźwiedź i Ostoję Górską Koninki. Podczas wędrówek – zwłaszcza na odcinkach położonych w dolinach – narciarze muszą liczyć się z obecnością spacerowiczów, którzy niestety dość często zadeptują przygotowane tory.
 

Red.

fot. J. Stożek

 

 

Ze względu na kaprysy aury przed wyjazdem warto zajrzeć na stronę Gorczańskiego Parku Narodowego:

www.gorcepn.pl

lub zadzwonić:
18 33 17 207 wew. 41 (GPN)
18 33 17 580 (Ostoja Górska Koninki)
by zasięgnąć informacji o panujących warunkach na trasach

 

MAPA TRAS NARCIARSKICH - TUTAJ


Trasa nr I – zaznaczona na mapie kolorem zielonym

Trasa nr II – dla narciarzy zaawansowanych - zaznaczona na mapie kolorem czerwonym

 

 

Tekst przeczytany: 1538.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/zimowe-atrakcje-w-naszych-gorach.html