Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 20.05.2019r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Zagórzańskie Święto Niepodległości 

 

Loading ....


Wczesnym listopadowym popołudniem na mszańskim Rynku rozstawiły się barwne sztandary. Wprowadzone spod remizy przez Orkiestrę Dętą OSP z Mszany Dolnej zajęły miejsca po bokach placu honorując młodzież w militarnych strojach. Dwa zagórzańskie samorządy: Gmina i Miasto Mszana Dolna obchodziły 98 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

 

Loading ....

Wspólne uroczystości zgromadziły liczne poczty sztandarowe szkół, stowarzyszeń, jednostki OSP z całego terenu. Wszystkich przybyłych w imieniu swoim i Wójta Gminy Bolesława Żaby przywitał  Burmistrz Miasta Józef Kowalczyk. Obecni byli Księża Proboszczowie dwóch mszańskich parafii,  jak również Przewodnicząca Rady Gminy Aleksandra Kania, Przewodnicząca Rady Miasta Agnieszka Modrzejewska-Potaczek oraz radni obydwu samorządów. W uroczystościach brali udział radni Powiatu Limanowskiego z Wiceprzewodniczącym Rady Franciszkiem Dziedziną.

 

Loading ....

Po wciągnięciu flagi państowowej na maszt i odśpiewaniu hymnu dowódca Związku Strzeleckiego "Strzelec" Bogdan Schmidt odczytał Apel Poległych. Jednak najważniejszym  punktem spotkania na rynku było złożenie przysięgi przez nowych członków Stowarzyszenia „Strzelec”. Do powołanej w zeszłym roku jednostki "Strzelec" przy Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych dołączyło 21 nowych członków. Na cmentarzu zapalono znicze i złożono wiązanki kwiatów pod głównym pomnikiem i na kwaterze wojskowej.

 

Loading ....

Wszyscy uczestnicy uroczystości wzięli udział we mszy św. odprawionej w podziękowaniu za dar wolnej i niepodległej Ojczyzny. Mszę św. koncelebrowali proboszczowie naszych mszańskich parafii a oprawę mszy św. zapewnili chórzyści Chóru Męskiego i Orkiestra OSP. W wygłoszonym kazaniu Ks. Proboszcz Jerzy Raźny podzielił się z  kilkoma refleksjami związanymi z Ojczyzną. Na zakończenie mszy św. Wójt Gminy Bolesław Żaba w kilku słowach jeszcze raz podziękował wszystkim za obecność i udział w uroczystościach. Jest to dla nas wszystkich wspaniała lekcja historii i patriotyzmu. Wspólne świętowanie zakończył drugi otwarty bieg niepodległościowy w parku miejskim.

 

Loading ....

 

 

 

 

 

 

Nowi "Strzelcy"


 

 

 

Red.

 

 

Tekst przeczytany: 1808.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/zagorzanskie-swieto-niepodleglosci.html