Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: czwartek, 25.04.2019r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Zagórzański FESTIWAL MŁODYCH 

 

 

Loading ....

Komitet organizacyjny Światowych Dni Młodzieży dekanatu Mszana Dolna wspólnie z Powiatem Limanowskim oraz władzami trzech gmin: Miasta Mszana Dolna, Gminy Mszana Dolna i Gminy Niedźwiedź zorganizował w środę, 27 lipca „Festiwal Młodych”. Uroczystość rozpoczęła się przy kościele p.w. Św. Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej.

 

Loading ....

Tłumy uczestników pielgrzymów i mieszkańców powitały orkiestry dęte OSP z Mszany Dolnej, OSP z Mszany Górnej, „Echo Gór” z Kasinki Małej oraz „Echo Zagórzan” z Kasiny Wielkiej. Po wspólnej modlitwie i malowaniu wstęgi barwny orszak, przy dźwiękach orkiestr, wyruszył na stadion miejski w Mszanie Dolnej. Tam zrobiono prawdziwy raban! Na trybunach licznie zebrała się publiczność - mieszkańcy Mszany Dolnej, Gminy Mszana Dolna i Gminy Niedźwiedź.

 

Loading ....

Społeczność trzech zagórzańskich samorządów w ten sposób chciała włączyć się w celebrację Światowych Dni Młodzieży. Wprawdzie oczy wszystkich skierowane w tym czasie były na Kraków, w naszej okolicy też mieliśmy swój "kawałek" ŚDM. Po oficjalnym powitaniu, scenę przejęli artyści i pielgrzymi z różnych stron świata.

 

Loading ....

Rozbrzmiewały pieśni i piosenki wykonywane przez zespoły i solistów. Został wspólnie odśpiewany hymn "Błogosłwieni miłosierni" przez wolonatriuszy ŚDM z naszej okolicy przy wsparciu Krzysztofa Bigaja, którego znamy jako Chrystusa z mszańskiej "Pasji" i Krystiana Kubowicza, znanego solisty z Kasiny Wielkiej.

 

Loading ....

W klimacie gospel zaśpiewał Chór Żeński z MOKu, zaprezentowały się grupy pielgrzymów, zafalowały kolorowe flagi z różnych stron świata. Festiwal to nie tylko zabawa ale również modlitwa, dlatego nie zabrakło świadectw wiary. Dużym zainteresowaniem cieszył się blok folklorystyczny w wykonaniu kapel i zespołów regionalnych działających na tym terenie. Grupy te pokazały bogaty dorobek kulturalny naszego regionu.

 

Loading ....

Swoje programy przedstawiły kapele „Łostowianie” z Łostówki, „Gorcanie” z Niedźwiedzia oraz kapela wraz grupą śpiewaczą „Porębiański Ród”. Wspaniale bawiły publiczność zespoły regionalne: „Dolina Mszanki” z Mszany Górnej, „Rabianie” z Raby Niżnej oraz „Kasinianie Zagórzanie” z Kasiny Wielkiej. Na zakończenie bloku folklorystycznego publiczność zaproszona została do wspólnej ludowej zabawy; tańczono na stadionowej bieżni.

 

Loading ....

Punktualnie o godz. 21.00 odbył się „Apel Jasnogórski” z przepiękną oprawą chóru "Gloria Dei" z Poręby Wielkiej, a potem scenę przejęli młodzi – zagrać miały trzy zespoły muzyczne. Porwał do tańca zespół "GooraleSKA", zaraz po nim wszyscy szaleli z peruwiańskim zespołem "Tabor" a na zakończenie wystąpił zespół "Gołecki". Wspaniała atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom Festiwalu Młodych. Wspólna zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

 

Loading ....

red. Piotr Lulek

źródło: www.mszana.pl

 

 ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ - NASZA GALERIA 

 

Relacja z FESTIWALU: www.tv28.pl

 

 

Tekst przeczytany: 1136.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/zagorzanski-festiwal-mlodych.html