Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: niedziela, 18.11.2018r. Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2014

 Z Mszany na Majdan 

 

 

Loading ....

Ekspresowo zorganizowana i przeprowadzona zbiórka środków medycznych w Domu Parafialnym pod koniec minionego miesiąca najbardziej zaskoczyła osoby, które pośredniczyły w odbiorze tych środków. Przez dwa dni, sobotę i niedzielę (22-23.02)  mieszkańcy miasta przynosili do salki Zespołu Charytatywnego wszystko to co mogło przydać się walczącym na Majdanie – ciepłe koce, środki medyczne, żywność długoterminową, środki czystości. I to właśnie taka mała, oddolna akcja  zaskoczyła ratowników w Krakowie, którym dostarczono zebrane rzeczy. 

 

Loading ....

 

Ponad 12 pudeł i kilka dużych toreb wypakowała na ulicy Łazarza na parkingu pod Krakowskim Pogotowiem Ratunkowym Agata Cebulska - inicjatorka zbiórki. Zaskoczeni ratownicy tłumaczyli potem, że nigdy nie zdarzyło się im, żeby zbiórkę zorganizowali bezpośrednio sami mieszkańcy miasta – więc możemy być z siebie dumni. Ratownicy dwoma karetkami zawozili na Ukrainę rzeczy, które zbierały krakowskie szpitale i nasze mszańskie paczki. Dary wyjechały 25 lutego bezpośrednio do Kijowa, na Majdan.

 

Loading ....


 

Serdecznie dziękujemy osobom, które wspomogły zbiórkę i pomogły w jej organizacji. Szczególne podziękowania kierujemy dla Niny i Leszka, którzy dyżurowali w Domu Parafialnym.
 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1153.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/z-mszany-na-majdan.html