Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 20.05.2019r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Wspólne Złote Gody w Mszanie Dolnej  

 

 

Loading ....

W tym roku wspólnie, razem z Gminą Mszana Dolna, miasto uhonorowało pary małżeńskie obchodzące 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Uroczystości rozpoczęły się w sobotę, 17 grudnia od mszy św. w kościele p.w. Św. Michała Archanioła.

 

Loading ....

Ksiądz Proboszcz Jerzy Raźny zaprosił świętujące pary przed ołtarz i tak jak pięćdziesiąt lat temu usłyszeliśmy słowa małżeńskiej przysięgi. Następnie przekazał wszystkim Jubilatom pamiątkowe błogosławieństwo Metropolity Krakowskiego Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. W tym roku otrzymało je ponad 40 par i choć nie wszyscy, z różnych przyczyn mogli uczestniczyć w Jubileuszu wokół Księdza zgromadził się spory tłum „nowożeńców”.

 

Loading ....

Po ślubie nowożeńcy zazwyczaj świętują na weselu, w tym przypadku nie mogło być inaczej – dalsza część uroczystości zaplanowana była w ośrodku wypoczynkowym „Janda”. Tym razem honorowymi gośćmi na „złotym weselu” byli nasi Jubilaci. Przywitali ich Burmistrz Miasta Józef Kowalczyk i Wójt Gminy Bolesław Żaba.

 

Loading ....

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Danuta Śmieszek pogratulowała wszystkim parom długoletniego stażu. Jak wspomniała, każde małżeństwo tworzy niepowtarzalną historię i jest dla innych świadectwem wartości, które nie przemijają. Życzyła kolejnych lat wspólnego małżeńskiego życia w zdrowiu i szczęściu oraz kolejnych jubileuszy. Wspomniała, że akt dekoracji będzie oficjalnym przypieczętowaniem prawdy o wzorze małżeństwa dla innych, a jednocześnie gwarancją, że nasi Jubilaci nadal służyć swym przykładem i doświadczeniem dla dobra przeszłych pokoleń.

 

Loading ....

Medale od Prezydenta RP Andrzeja Dudy  „Za długoletnie Pożycie Małżeńskie”  wręczał burmistrz Józef Kowalczyk. Nie zabrakło listów gratulacyjnych, upominków i kwiatów więc pomoc była niezbędna – burmistrza wspierali Przewodnicząca Rady Miasta Agnieszka Modrzejewska-Potaczek oraz Radni Miasta Janusz Matoga i Bogdan Surówka.

 

Loading ....

Uhonorowanym parom gratulował również Wiceminister Finansów Wiesław Janczyk i Mieczysław Uryga Wicestarosta Limanowski. Dekoracja zajęła trochę czasu, par obchodzących jubileusz z miasta było osiem, z terenu gminy aż trzydzieści trzy. W dekoracji panu Wójtowi pomagała Przewodnicząca Rady Gminy Aleksandra Kania.

 

Loading ....

W uroczystościach uczestniczyli również radni z terenu gminy oraz radna powiatowa Ewa Filipiak. Na szczęście nie zabrakło sił, by odśpiewać „sto lat” naszym szanownym Jubilatom. Pomogli w tym muzycy z kapeli regionalnej z Olszówki, którzy towarzyszyli i wspierali nas muzycznie od samego początku już w kościele.

 

Loading ....

Przy toastach pojawiały się życzenia świętowania diamentowych godów, które chętnie zorganizowałyby dwa zagórzańskie samorządy, więc kto wie? Na razie pamiątką złotych Godów jest wspólne grupowe zdjęcie i naszych „złotych” Jubilatów.

 

Loading ....

 

 

Pary małżeńskie obchodzące obchodzące Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego w 2016 roku:

 
1.    Państwo Zofia i Józef Chrustkowie
2.    Państwo Wanda i Walter Cłapkowie
3.    Państwo Ewa i Józef Dzyrowie
4.    Państwo Maria i Władysław Rogowie
5.    Państwo Barbara i Stefan Stożkowie
6.    Państwo Maria i Marian Surówkowie
7.    Państwo Anna i Stefan Wróblowie
8.    Państwo Barbara i Władysław Wróblowie

  

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 2054.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/wspolne-zlote-gody-w-mszanie-dolnej.html