Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 23.10.2018r. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2014

 

Loading ....

Gdyby posługiwać się językiem sportowym, to połowę dystansu mamy za sobą - strome podjazdy, niebezpieczne zakręty i inne nieprzewidziane sytuacje zostawiliśmy za sobą. Teraz druga część wyścigu "po wodę"- długa, może nawet dłuższa niż ta pierwsza, ale wiemy z pewnością, bez mała 100%, że dotrzemy do mety, że na tym etapie nie zejdziemy z trasy.

 

Loading ....

W roku 2012 rozpoczęły się nasze starania o pozyskanie środków na ratowanie ujęcia wody pitnej na pot. Szklanówka (ul.Leśna) Opinia fachowców była jednoznaczna - jakiekolwiek prace na potoku, byłyby wyrzuceniem pieniędzy w przysłowiowe "błoto". A zatem trzeba było poszukać innego rozwiązania dającego nadzieję i szanse na pozyskanie wystarczającej ilości wody pitnej dla Mszany Dolnej.

 

Loading ....

I tak zrodził się projekt pn. "Przeniesienie ujęcia wody pitnej wraz z infrastrukturą zlokalizowanego na potoku Szklanówka w miejsce wolne od zagrożenia ruchami masowymi ziemi - budowa alternatywnych ujęć wody pitnej wraz z infrastrukturą" Ten pomysł uzyskał akceptację Wojewódzkiego Zespołu Nadzorującego Realizację Projektu "Osłona Przeciwosuwiskowa" . Po tamtej decyzji z roku 2012 rozpoczęliśmy długi bieg "po wodę." 

 

Loading ....

Dziś możemy powiedzieć, że dwa z czterech etapów tego wyścigu mamy już za sobą. Pierwszy etap obejmował wykonanie dokumentacji geologiczno-inżynierskiej i kosztował 39 237,00zł. Kolejnym zadaniem (etap nr II) było opracowanie dokumentacji hydrogeologicznej. W zakres tych prac wchodziło również wykonanie czterech studni wielkodymensyjnych i jednej "głębinówki" - to również za nami. Zadanie pochłonęło już 460 000,00zł.

 

Loading ....

Przed nami zaś dwa kolejne etapy. Znakomite wieści popłynęly do nas 13 grudnia br. Tego dnia w Krakowie przy Basztowej 22, kolejny już raz obradował zespół wojewody realizujący wspomniany wyżej projekt "Osłona Przeciwosuwiskowa" - grono fachowców i kierujący pracami wicewojewoda Andrzej Harężlak pozytywnie zaopiniowali wszystkie cztery etapy. A to oznacza, że już w roku 2014 będziemy mogli, po rozstrzygnięciu przetargu, zlecić prace przy dokumentacji projektowo-budowlanej (etap nr III) To zadanie wycenione zostało na kwotę 400 000, 00 zł. Po przedstawieniu dokumentacji pozostanie już ostatnia prosta i wyczekiwany finisz, czyli etap nr IV: właściwe roboty budowlane. Przy tej pozycji pojawia się już wielka suma pieniędzy - plan finansowy oznaczony datą 9.12.2013r. zakłada przeznaczenie ze środków budżetu państwa na ten etap kwoty 5 155 763,00 zł. Planowany termin realizacji całkowitej zadania to lata 2012-2015. Jeśli zatem nic złego nie przydarzy się po drodze, (zmiana decyzji, brak środków w budżecie ministerstwa itp) to dziś możemy powiedzieć, że za niedługo mieszkańcom Mszany Dolnej wody w kranach już nie zabraknie.
 

 

Loading ....

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1217.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/wojewoda-i-fachowcy-mowia-tak.html