Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 20.05.2019r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Weekend z piłką i piórem  

 

 

Loading ....

Wszystko rozpoczęło się 18 czerwca, od sobotniego spotkania autorskiego w Bibliotece Miejskiej. Tam pojawili się zawodnicy Reprezentacji Polskich Pisarzy: Mateusza Żyła, Marcin Pawlik, Jan Wojtyński i Zbigniew Masternak.

 

Loading ....

Rozmowa nie tylko dotyczyła ich twórczości, każdy z nich zajmuje się zupełnie "inną literacką działką", ale również związana była z powołaniem Reprezentacji. Okazuje się, że poza literacką pasją można nieźle kopać na boisku. Rozmowa w kameralnym gronie dotyczyła również filmu, bo w zeszłym roku Zbigniew Masternak z mszańską młodzieżą zrealizował krótki film "Różaniec Wikarego", a Jan Wojtyński opowiadał o swoich aktorskich doświadczeniach, ostatnio grał w "Planecie Singli".

 

Loading ....

Podpytani opowiadali o sportowych zmaganiach i wspólnych treningach – musiał  zadziałać wywiad, by przekonać z jaką drużyną mamy do czynienia. Zespół pisarzy ma sobą 38 spotkań a największym sukcesem jest Wicemistrzostwo Europy Pisarzy w 2012.

 

Loading ....

Dzień później, w niedzielę 19 czerwca na miejskim stadionie spotkały się dwie drużyny – nasi Oldboje i pisarze. Mecz był rozgrywany nie na całym boisku piłkarskim, ale w granicach tzw. "16" w czasie 2×30 minut, sędziował Grzegorz Szynalik.

 

Loading ....

Niestety zawodnicy do pióra zostali pokonani przez mocnych górali 4:2. Kapitan Zbigniew Masternak nie krył zdziwienia, pisarze byli przygotowani na lekkie zwycięstwo – okazało się, że trafili na zawodników, którzy testowali swoje możliwości przed Mistrzostwami Polski Oldboyów w Sosnowcu.

 

Loading ....

Nie zabrakło sportowych emocji i chęci rewanżu – może jesienią? Na zakończenie tego sportowego wydarzenia gospodarze podarowali przeciwnej drużynie drobne upominki związane ze stolicą Zagórzan oraz pamiątkowe statuetki. Z kolei pisarze zrewanżowali się wspólnym pamiątkowymi zdjęciami i autografami, które można było otrzymać wraz z książką. Plany związane z rewanżem omawiano przy wspólnym posiłku. Być może po wakacjach zaprosimy do kolejnego kibicowania?

 

Loading ....

 

Organizatorem tej imprezy była Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej.

 

Głównym sponsorem wydarzenia był Bank Spółdzielczy w Mszanie Dolnej.

 

Wsparcia finansowego udzielił również Urząd Miasta w Mszanie Dolnej.

 

 Ogromne podziękowania kierujemy do zawodników, którzy grali w drużynie Oldboys Mszana Dolna. Dziękujemy za fantastyczną grę i silną reprezentację! 

 

 

Red.

 

 

Tekst przeczytany: 928.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/weekend-z-pilka-i-piorem.html