Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: czwartek, 25.04.2019r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

  W ''Jedynce'' po raz siódmy bez promili   

 

 

Loading ....

17  i 18 listopada w Zespole Szkół Miejskich nr 1 miało miejsce kilka spotkań dotyczących promowania akcji uświadamiania idei trzeźwości na małopolskich drogach. Przedstawiono założenia kampanii "No promil – no problem", apelowano do użytkowników pojazdów o zachowanie trzeźwości podczas ich prowadzenia, podkreślono rolę pasażera w przeciwstawieniu się zasiadania za kierownicę i prowadzenia pojazdu po spożyciu choćby najmniejszej porcji alkoholu.

 

Loading ....


We wtorek (17.11) przedstawiciele samorządów uczniowskich wzięli udział w patrolu z policjantami z Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej, podczas którego kontrolowano trzeźwość kierowców, a uczniowie wręczali materiały promujące kampanię. Zatrzymani kierowcy wykazali się odpowiedzialnością, znajomością przepisów ruchu drogowego i z uśmiechem przyjmowali od uczniów białe baloniki, naklejki, ulotki i słodycze. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak przebiega kontrola pojazdów i kierowców w trakcie badania alkomatem. Niektórzy z nich osobiście sprawdzali działanie alkomatu. W tym samym dniu z kampanią "No promil – no problem"  zapoznani zostali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum ZSM nr 1 oraz przedstawiciele samorządów uczniowskich z terenu miasta i gminy Mszana Dolna oraz gminy Niedźwiedź uczestniczących w III Forum Samorządów Uczniowskich organizowanym w szkole.

 

Loading ....


Ponadto na planowanych spotkaniach z rodzicami w dniach 17 i 18 listopada, Anna Górska - dyrektor szkoły poinformowała zebranych o akcji, pedagodzy szkolni i wychowawcy klas rozdali Deklarację odpowiedzialnego pasażera/świadka, którą wspólnie z rodzicami postanowili wypełnić. Kulminacyjnym punktem zebrania z rodzicami we środę (18.11) było wystąpienie Komendanta Komisariatu Policji - podkom. Anny Pękała dotyczące m.in. stanu bezpieczeństwa na drogach w naszym mieście i w powiecie oraz występ klasy II a gimnazjum ze spektaklem profilaktycznym ,,Mur’’ przedstawiającym zaburzone relacje pomiędzy dziećmi a dorosłymi w związku z istniejącymi problemami rodzinnymi związanymi również z nadużywaniem alkoholu przez dorosłych.


 

Loading ....

Wierzymy, że wspólnie możemy doprowadzić do zmniejszenia liczby nietrzeźwych kierowców na małopolskich drogach (pomagając kierowcom trafnie oceniać stan swojej trzeźwości, a pasażerom dodając odwagi aby powstrzymali pijanego kierowcę przed jazdą).

Wierzymy, że wspólnie możemy uratować ludzi
 - przed śmiercią,
 - przed kalectwem
 - przed utartą wolności.

 

Loading ....


 

 

Red.

M. Zawirska ZSM nr 1

 

Tekst przeczytany: 1274.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/w-jedynce-po-raz-siodmy-bez-promili.html