Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 20.05.2019r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

  VI Tour Mszana Dolna - to już 1 maja!  

 

 

Loading ....

Tour Mszana Dolna rozpoczyna VIII edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy, której celem akcji jest upowszechnianie rodzinnych i aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz popularyzacja kultury, tradycji, folkloru pięknego ale jeszcze mało odkrytego Beskidu Wyspowego. Trekking dla odważnych po „Beskidzkich Wyspach” to zdobycie pięciu szczytów w jeden dzień. Grupa wyrusza o 5.00 na trasę z Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz” na szczyt góry, następna na liście jest Śnieżnica, potem Ćwilin, góra Wsołowa i powrót do bazy. Zakończenie przewidziane jest o godz. 15.00. Zaplanowany jest grill, wręczenie pamiątkowych odznak i przejście do Mszany Dolnej. Udział jest bezpłatny, nie wymaga wcześniejszej rejestracji, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki.

 

Loading ....

 

Trekking jest wymagający z uwagi na długość trasy oraz różnicę wzniesień i mogą w nim wziąć udział turyści o dobrej kondycji i dobrego zdrowia. 


Każdy uczestnik bierze udział w Tourze Mszana Dolna na własną odpowiedzialność.

Noclegi wraz z wyżywieniem można rezerwować w Bazie Szkoleniowo-Wypoczynkowej  „Lubogoszcz” tel. 18/3313001,  email:  lubogoszcz@mszana.pl

 

W programie oprócz Touru Mszana Dolna przewidziano 18 (w tym 2 nocne) rodzinne wędrówki po Beskidzkich Wyspach dla turystów w każdym wieku, albowiem najmłodszy uczestnik ubiegłorocznych górskich spotkań liczył 2 miesiące , a najstarszy 91 lat. Rodzinne wędrowanie rozpoczynamy 4 czerwca 2017 r.od Urbaniej Góry. Następnie czekają na zdobycie "wyspy" Śnieżnica, Luboń Wielki, Modyń, Ciecień, Korab,Sałasz, Jasień, Łopusze Wschodnie,Kostrza,Szczebel, Miejska Góra,Łopień, Potaczkowa,Łyżka, Mogielica, Ćwilin, a na finał 10 września 2017 Lubogoszcz. Udział jest bezpłatny, nie trzeba się rejestrować, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki.

 

Dla najmłodszych amatorów górskich wycieczek 4 maja 2017 roku organizowany jest IV Rajd dla dzieci i młodzieży " Beskidzkie Wyspy " SZCZEBEL 2017.

 

Dla bardziej wytrawnych turystów proponujemy Główny Szlak Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Wyspy" liczący 250 km , 53 "wyspy" i przebiegający przez najbardziej atrakcyjne miejsca i góry Beskidu Wyspowego. Szlak został wyznaczony w formie pętli i można go rozpoczynać w dowolnym miejscu. Dla zdobywców GSBW czekają diamentowe, złote i srebrne rysie.

 

Miłośników muzyki, tańca, smacznego jadła i dobrej zabawy zapraszamy 13-14 maja 2017 roku do Łącka na "Święto Kwitnącej Jabłoni", a w miesiącu lipcu i sierpniu na V Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Rytmy i Smaki" w dziesięciu miejscowościach (Dobra, Żegocina, Tenczyn, Wiśniowa, Słopnice, Kamienica, Rabka Zdrój, Tokarnia, Raciechowice, Limanowa) na którym będzie przedstawiony bogaty dorobek i tradycje górali Zagórzan, Kliszczaków, Białych Górali, Podhalan i Lachów.

 

W wakacje zapraszamy na cykl imprez organizowanych przez Gminy Beskidu Wyspowego pod nazwą "Lato w Beskidzie Wyspowym" z licznymi koncertami, wystawami, festynami i festiwalami (m.in. Jarmark Dobrzański, Święto Owocobrania i Jarmark Cysterski w Szczyrzycu, Festiwal Śliwki, Miodu i Sera w Laskowej, Taneczne Wakacje w Rabce -Zdroju, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej w Limanowej, Święto Jabłka i Gruszki w Czasławiu, Dni Limanowej, Mszany i Tymbarku, Dożynki, Festiwale Smaku i prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich).

 

Na koniec akcji Odkrywania Beskidu Wyspowego zapraszamy 17 września 2017 do Mszany Dolnej na VII Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego "Beskidzka Podkówecka".

 

W weekendy w miesiącu czerwcu, lipcu i sierpniu 2017 roku zapraszamy miłośników starych parowozów na niezapomnianą podróż pociągiem retro z Chabówka do Kasiny Wielkiej na trasie Galicyjskiej Kolei Transwersalnej (niedawno obchodziła jubileusz 130-lecia) a 18 czerwca 2017 roku na V Galicyjski Piknik Kolejowy na stację w Dobrej , gdzie po raz kolejny podejmiemy próbę pobicia rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej.

 

 

Pełny serwis informacyjny na stronach:

 www.odkryjbeskidwyspowy.pl 

 www.facebook.com/odkryjbeskidwyspowy 

 

 

 

Red.

fot. J. Stożek

Tekst przeczytany: 888.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/vi-tour-mszana-dolna-to-juz-1-maja.html