Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 20.05.2019r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 V Tour Mszana Dolna 

 

Forum Gmin Beskidu Wyspowego zrzeszające 18 gmin z Małopolski uprzejmie zaprasza 1 maja 2016 roku na V Tour Mszana Dolna. Tour rozpoczyna VII edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy, której celem akcji jest promowanie i kreowanie atrakcyjnego wizerunku Beskidu Wyspowego, upowszechnianie rodzinnych i aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz popularyzacja kultury, tradycji i folkloru.

 

V TOUR MSZANA DOLNA 
Trekking dla odważnych po „Beskidzkich Wyspach”

1 maja 2016 roku

Siedem szczytów w jeden dzień

 

godz. 5.00  - Wyjście na trasę pod opieką przewodników z miejsca zbiórki  Schronisko „Baza Lubogoszcz”

 

Trasa:
                    - Schronisko „Baza Lubogoszcz” – Mszana Dolna szlak czerwony
                    - Mszana Dolna szlak czarny
                    - Adamczykowa 611 m npm szlak czarny
                    - Potaczkowa 746 m npm – Olszówka
                    - Poczakówka/ Królewska Góra/ - Rabka Zaryte szlak zielony
                    - Luboń Wielki 1025 m npm szlak czerwony
                    - Przełęcz Glisne- szlak zielony Mała Góra 700 m npm
                    - Szczebel 977 m npm szlak czarny  - Mszana Dolna
                    - Schronisko „Baza Lubogoszcz” szlak czarny

 

godz. 16.00 - Zakończenie  Schronisko „Baza Lubogoszcz” - grill, wręczenie pamiątkowych odznak i przejście do Mszany Dolnej.

 

Długość trasy: 32  km
                     - Różnica przy wchodzeniu: 1700 metrów 
                     - Różnica przy zejściu: 1650 metrów
                     - Trekking: ok. 11  godzin 

 

Udział jest bezpłatny, nie wymaga wcześniejszej rejestracji, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki o godz. 5.00 w Schronisku „Baza Lubogoszcz” Kasinka Mała.  


Trekking jest wymagający z uwagi na długość trasy oraz różnicę wzniesień i mogą w nim wziąć udział turyści o dobrej kondycji i dobrego zdrowia. 


Każdy uczestnik bierze udział w Tourze Mszana Dolna na własną odpowiedzialność.


Na zakończenie przewidziany jest grill oraz pamiątkowe odznaki i stemple.


Noclegi wraz z wyżywieniem można rezerwować w schronisku „Baza Lubogoszcz”
tel. 18/ 3313001, email:  lubogoszcz@mszana.pl

 


 

W programie oprócz Touru Mszana Dolna przewidziano siedemnaście, w tym dwie nocne rodzinne wędrówki po Beskidzkich Wyspach dla turystów w każdym wieku, albowiem najmłodszy uczestnik ubiegłorocznych górskich spotkań liczył 2 miesiące, a najstarszy 88 lat!!!

 

Rodzinne wędrowanie rozpoczynamy 12 czerwca od zdobywania Urbaniej Góry, a kończymy 4 września na Lubogoszczy. Udział jest bezpłatny, nie trzeba się rejestrować, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki. Dla najmłodszych amatorów górskich wycieczek 4 maja organizowany jest III Rajd dla dzieci i młodzieży " Beskidzkie Wyspy "Lubogoszcz 2016. Dla bardziej wytrawnych turystów wytyczono Główny Szlak Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Wyspy" liczący 320 km, 53 "wyspy" i przebiegający przez najbardziej atrakcyjne miejsca i góry Beskidu Wyspowego. Szlak został wyznaczony w formie pętli i można go rozpoczynać w dowolnym miejscu. Dla zdobywców GSBW czekają diamentowe, złote i srebrne rysie.

 

Miłośników muzyki i tańca i dobrej zabawy organizatorzy zapraszają w miesiącu lipcu na cykl dziewięciu imprez pod nazwą IV Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Rytmy i Smaki" na którym będzie przedstawiony bogaty dorobek i tradycje górali Zagórzan, Kliszczaków, Białych Górali, Podhalan i Lachów. W dniach 13-14 sierpnia 2016 roku zapraszamy do Limanowej na Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej.

 

Przez cały okres wakacji gminy organizują cykl imprez pod nazwą "Lato w Beskidzie Wyspowym" z licznymi koncertami, wystawami, festynami i festiwalami: Jarmark Dobrzański, Święto Owocobrania i Jarmark Cysterski w Szczyrzycu, Festiwal Śliwki, Miodu i Sera w Laskowej, Taneczne Wakacje w Rabce-Zdroju, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej w Limanowej, Święto Jabłka i Gruszki w Czasławiu, Dni Limanowej, Dni Mszany Dolnej i Dni Tymbarku, Dożynki, Festiwale Smaku i prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich.

 

Na koniec akcji Odkrywania Beskidu Wyspowego organizatorzy zapraszają 11 września 2016 roku do Rabki Zdrój na VI Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego "Beskidzka Podkówecka".

 

Miłośników kolei w weekendy w miesiącu czerwcu, lipcu i sierpniu ucieszą podróże pociągiem retro z Chabówka do Kasiny Wielkiej na trasie Galicyjskiej Kolei Transwersalnej a 26 czerwca 2016 roku na Galicyjski Piknik Kolejowy na stację w Dobrej, gdzie po raz kolejny odbędzie się próba pobicia rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej.

 

 

Więcej na www.odkryjbeskidwyspowy.pl


 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1323.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/v-tour-mszana-dolna.html