Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: niedziela, 18.11.2018r. Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2014

 Umowa podpisana - etap nr 3 rozpoczęty 

 

 

Spółka NBM Technologie - Mroczka i Wspólnicy spod Jasnej Góry wzięła na swoje barki niełatwe zadanie - do 30 listopada br. musi zdążyć z kompletną dokumentacją projektowo-budowlaną "przeniesienia ujęcia wody pitnej wraz z infrastrukturą, zlokalizowanego na pot. Szklanówka, w miejsce wolne od zagrożenia ruchami masowymi Ziemi - budowa alternatywnych ujęć wody pitnej wraz z infrastrukturą". Podpisanie umowy rozpoczyna przedostatni, 3. etap batalii o wodę pitną dla miasta Mszana Dolna.

 

Loading ....

W miejskiej kasie na sfinansowanie tego zadania czeka 340 tys. zł z budżetu wojewody małopolskiego - po pierwszym przetargu, który został unieważniony, nastroje w urzędzie dalekie były od optymizmu. W przewidzianym bowiem terminie do komisji przetargowej wpłynęła zaledwie jedna oferta, ale zaakceptować jej nie było można - śląska firma chciała za opracowanie dokumentacji ponad 800 tys.zł. Na taką sumę nikt nie był przygotowany. Przed otwarciem jedynej koperty z ofertą na kolejne przetargowe postępowanie tętno przewodniczącego komisji było bardzo wysokie.

 

Loading ....

Okazało się, że tym razem los się do nas uśmiechnął - Spółka NBM Technologie - Mroczka i Wspólnicy z Częstochowy, firma z ponad 20 letnim doświadczeniem na rynku, zaproponowała za tę samą robotę 319.800 zł, a więc nawet mniej od kwoty na ten projekt zabezpieczonej. W piątek (25 kwietnia br.) do mszańskiego magistratu przyjechała p. Olga Nocoń - właścicielka firmy. W podróży do Mszany Dolnej towarzyszyła pani prezes mgr inż. Teresa Syc-Wójcik - kierownik Pracowni Projektowej Spółki NBM. Umowę parafowali burmistrz Tadeusz Filipiak i prezes Spółki NBM p. Olga Nocoń. Do 30 listopada, gotowy dokument zawierający kompletny projekt budowlany obejmujący cały zakres we wszystkich branżach, z wymaganymi uzgodnieniami, opiniami i decyzjami zgodnie z obowiązującymi przepisami, a także projekt wykonawczy opisujący szczegółowo cały projektowany zakres wszystkich branż z niezbędnymi rysunkami i opracowaniami, a ponadto przedmiar robót, kosztorys inwestorski i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru, musi być dostarczony inwestorowi. Po podpisaniu umowy był czas na szczegółowe pytania - wyczerpujących odpowiedzi udzielali dyr. ZGK Tomasz Dul, oraz pracownicy urzędu Halina Krzysztofiak i Marcin Długosz. Po teorii przyszedł czas na praktykę, czyli wyprawę w teren, by zobaczyć miejsca w których powstaną stacje uzdatniania wody, zbiorniki, pompy i pozostała infrastruktura.

 

Kiedy ten etap będzie szczęśliwie za nami, jeszcze w grudniu złożony zostanie wniosek o zabezpieczenie środków na realizację tego potężnego zadania - jego realizacja przypadnie na rok 2015, zaś wartość szacujemy na kwotę ponad 5 mln.zł.

 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1213.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/umowa-podpisana-etap-nr-3-rozpoczety.html