Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 20.05.2019r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

 Ugościć na Lubogoszczy  

 

 

Loading ....

Góra, która nazwę zawdzięcza obfitości podczas królewskiego polowania podejmowała na swoim szczycie gości. Zadowolony król Kazimierz Wielki, nie mógł przypuszczać, że parę wieków później miło wizytę w tej samej okolicy będą wspominać ci, którzy pojawili się o poranku w parku miejskim. Tutaj została wyznaczona zbiórka pierwszego, inauguracyjnego wyjścia w ramach akcji "Odkryj Beskid Wyspowy".

 

Loading ....

Wszystkich odkrywców przywitał Czesław Szynalik, inicjator tej akcji oraz burmistrz miasta Józef Kowalczyk wraz z miejskimi radnymi, którzy stawili się na miejscu zbiórki. Niezawodni do pomocy przy rozdawaniu pamiątkowych plakietek okazali się Bogdan Surówka i Janusz Matoga. Po kilku słowach wprowadzenia nastąpił wymarsz, nikt nie czekał, wszyscy chcieli jak najszybciej przejść "miejską" trasę wzdłuż ulicy Leśnej, by schronić się przed upałem w lesie w drodze na szczyt.

 

Loading ....

Planowo, według powtarzającego się na każdej górze programu, na szczycie góry odprawiana jest polowa msza św. Pod repliką metalowego krzyża ze szczytu Sass Pardoi z włoskich Dolomitów mszę odprawił ks. Proboszcz Jerzy Raźny, a oprawę mszy św. zapewniła niezawodna orkiestra OSP z Mszany Dolnej. Po ich krótkim muzycznym występie miejsce zajął zespół regionalny "Olszowianie", którzy dzień wcześniej występowali w Chełmku na XIII Festiwalu Piosenki o Miłosierdziu Bożym i miał jeszcze siłę by wspiąć się na górę i uraczyć nas swoim śpiewem i tańcem.

 

Loading ....

Wszyscy ustawili się  do grupowego zdjęcia i powoli schodzili do Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej "Lubogoszcz" na pyszny żurek i pozostałe atrakcje. Muzyczną oprawę spotkania zapewnił zespół "Zośka C-Dur", można było uzupełnić braki w książeczce GOT przybijając pamiątkową pieczęć, zabrać "Dziennik Polski", w którym opisana została pierwsza wycieczka, zakupić koszulkę  i nie tylko z logo "Odkryj Beskid Wyspowy" oraz dokonać słodkich zakupów przy stoisku Koła Pszczelarzy z Mszany Dolnej.

 

Loading ....

Odbyły się tradycyjne konkursy: na uczestnika z najdalszego zakątka świata i Polski, najmłodszego i najstarszego uczestnika, najmilszą i najmilszego, oraz konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym. Najmłodszy 15 miesięczny mały turysta otrzymał od naszych druhów z OSP w prezencie misia-strażaka, który równał się z nim wzrostem. Nagrody wspólnie wręczali burmistrz Józef Kowalczyk i Jerzy Kościelny Zastępca Dyrektora Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego.

 

Loading ....

Najedzeni i zadowoleni turyści powoli rozchodzili się do domów, planując kolejne wyjście. Następny już za tydzień jest Ćwilin (20.06) – o tyle ciekawa wyprawa, że będzie to sobotnie nocne wyjście, następnie w niedzielę (21.06) Księża Góra oraz trwać będzie promocja "weekend za pół ceny". Rozpoczyna się czas wakacyjnych atrakcji, które przygotowyją gminy dla swoich mieszkańców i turystów odwiedzających w lecie nasze górskie miejscowości.

 

Loading ....

 

Wyniki konkursów:


Najmłodszy uczestnik: Jacek Mitka (15 m-cy) z Krakowa

Najstarszy uczestnik: Tadeusz Gronkiewicz (75 lat) ze Skomielnej

Uczestnik z najdalszego zakątka Polski: Kamila Kowalewska, Zambrów, woj. podlaskie (ok. 500 km)

Organizatorzy nagrodzili także Elżbietę Sieteską-Nielepkowicz z Warszawy

 

Konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym:


I miesce: Piotr Koza, Dobra,
II miejsce: Stanisław Adamczyk, Mszana Dolna,
III miejsce: Stanisław Kulig,   Łapanów

 

Konkurs wiedzy o samorządzie lokalnym: Przemysław Wardyński, Mszana Dolna

Najmilsza uczestniczka: Lucyna Surówka, Mszana Dolna,

Najmilszy uczestnik: Janusz Matoga, Mszana Dolna
 

 

 

Loading ....

A komu było za mało, może jeszcze raz wybrać się na górę, która lubi gości. 20 i 21 czerwca  odbędzie się w Bazie dwudniowa impreza "Jam w lesie" Coś dla podróżników i miłośników muzykowania przy ognisku. Podczas spotkania będzie można zobaczyć prezentacje podróżnicze z całego świata, a wieczorem wziąć udział w jam session (improwizacje muzyczne) przy ognisku. W planie również koncert zespołu Inna Bajka oraz liczne konkursy dla uczestników. Jedną z nagród jest rafting w Alpach. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy znowu na Lubogoszcz!

 

Więcej informacji: http://kalendarzprzygod.pl/jam

 

O kolejnych imprezach w ramach Odkryj Beskid Wyspowy na stronie:
www.odkryjbeskidwyspowy.pl

 


 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1496.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/ugoscic-na-lubogoszczy.html