Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: niedziela, 18.11.2018r. Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2013

 

W tym roku po raz pierwszy zespół 14 wolontariuszy  z terenu miasta i gminy Mszana Dolna bierze udział w ogólnopolskim projekcie “Szlachetna Paczka”, który ma na celu udzielenie mądrej pomocy potrzebującym rodzinom. Wolontariusze udali się  do najbardziej potrzebującym rodzin w naszym rejonie – odwiedzono 38 rodzin z terenu miasta i gminy Mszana Dolna w celu zapoznania się z sytuacją rodzin, poznania ich samych i ustalenia, jak moglibyśmy pomóc rodzinie wyjść z ich trudnej sytuacji. Do projektu zostało włączonych 24 rodziny z terenu miasta i gminy Mszana Dolna. Akcja ta odbywa się już od 13 lat w okresie Świąt Bożego Narodzenia, organizowana jest przez Stowarzyszenie Wiosna. Z roku na rok przybywa rodzin, które otrzymują pomoc. W tym roku planuje się, że pomoc dotrze do ponad 14 tys. rodzin.

 

Loading ....

 

16 listopada na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl została otwarta baza rodzin włączonych do projektu, jeśli ktoś jest chętny stworzyć paczkę dla potrzebujących osób, może wybrać rodzinę z bazy i specjalnie dla niej przygotować pomoc. Zachęcamy również do nawównienia znajomych, by wzajemnie stworzyć uśmiech na twarzach ludzi. Bardzo cieszy nas fakt, że już 17 naszych rodzin ma swoich darczyńców – są to m.in. Zespół Szkół Miejskich nr 1 (weteran akcji – młodzież i nauczyciele z tej szkoły biorą udział w projekcie Szlachetna Paczka już po raz trzeci!), Zespół Szkół Miejskich nr 2, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, oraz wiele szkół gminnych, lokalne przedsiębiorstwa oraz osoby prywatne wraz ze swoimi znajomymi czy rodzinami. Swój udział w Szlachetnej Paczce również zadeklarowali Burmistrz Miasta Mszany Dolnej Tadeusz Filipiak wraz z załogą Urzędu Miasta oraz Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba wraz z pracownikami Urzędu Gminy.

 

Loading ....

 

Do finału akcji, który w tym roku wypada w dniach 7, 8 grudnia chcemy, by wszystkie “nasze rodziny” znalazły swoich bohaterów, którzy poprzez przygotowanie paczki dadzą im impuls do zmiany, dlatego też wciąż czekamy na Ciebie!
 

Masz pytania, chętnie odpowiem:
Małgorzata Dudzik: malgorzata.dudzik@op.pl
tel.509 801 195
Lider Rejonu Mszana Dolna
 

 

 

 

Tekst przeczytany: 1563.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/szlachetna-paczka-w-mszanie-dolnej.html