Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 20.05.2019r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

 Srebrne medale w Toruniu 

 

Loading ....

Blisko czterystu uczestników wzięło udział w 26 Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów Lekkiej Atletyki, które odbyły się w ostatni weekend lutego w Toruniu. Ustanowiono nie tylko rekord frekwencji, ale także aż 72 rekordy typowo sportowe. Do udziału w czempionacie zgłosiło się aż 451 osób. Ostatecznie w rywalizacji wzięło udział w sumie 394 sportowców, w tym 85 pań. Najstarsza uczestniczka mistrzostw miała 80 lat, najstarszy uczestnik – 91.

 

Loading ....

W 26. Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów gościnnie wystartowało też spore grono lekkoatletów z zagranicy. Szczególnie liczną i silną reprezentację mieli Białorusini. W Toruniu pojawili się sportowcy jeszcze z kilku innych krajów, w tym m.in. z Belgii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, a nawet Turcji i Grecji. Rywalizowano w 13 konkurencjach i 13 kategoriach wiekowych.

 

Loading ....

Nasi zawodnicy z Sekcji Biegów MOK również wrócili z medalami do domu. Zygmunt Łyżnicki i Jerzy Czyszczoń startowali w biegu na 800 i 3000 m w kategorii M65. W pierwszej konkurencji Zygmunt Łyżnicki zajął II miejsce, Jerzy Czyszczoń V miejsce. Dłuższy bieg okazał się równie udany dla Zygmunta Łyżnickiego – drugi srebrny medal zawisł na szyi naszego Mistrza. Jerzy Czyszczoń startował jeszcze w biegu 400 m – zajął 8 miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 

Loading ....

 


Zapraszamy do udziału w naszych biegach organizowanych w parku miejskim -

 

po Biegu Walentynkowym zapraszamy na Bieg Wiosenny

 

21 marca o godz. 17.00.


.

źródło: www.pzwla.pl
foto. arch. Zygmunt Łyżnicki
 

Tekst przeczytany: 915.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/srebrne-medale-w-toruniu.html