Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 24.05.2019r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

 Spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim - BO Plaża... 

 

Ciekawe rozmowy, podziękowania… i pamiątkowe selfie – w takiej atmosferze upłynęło spotkanie wszystkich pomysłodawców zwycięskich zadań wyłonionych w ramach 2. edycji budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego. Trafnych i ciekawych inicjatyw gratulował im Grzegorz Lipiec, który w zarządzie województwa małopolskiego odpowiada m.in. za kwestie budżetu partycypacyjnego. Mocno podkreślił, iż druga edycja BO Małopolska zakończyła się pełnym sukcesem frekwencyjnym – oddano ponad 176,6 tys. głosów, czyli o 120% więcej niż przed rokiem. Ten sukces, to także zasługa projektantów pomysłów – gdyby nie ciekawe propozycje zadań, wśród których można było wybierać, nie byłoby tylu głosujących. Teraz pozostaje tylko czekać na realizację zwycięskich 46 inicjatyw. Jak przypomniał w czasie spotkania, druga edycja BO Małopolska dała też większe możliwości niż pierwsza – tym razem do rozdysponowania było aż 8 mln zł. W efekcie do każdego z subregionów Małopolski trafiło więc 1 mln 330 tys. zł, zamiast – jak w pierwszej edycji – 1 mln zł.

 

Loading ....

Pomysłodawcy zadań, którzy pojawili się na piątkowym spotkaniu w urzędzie marszałkowskim, mieli okazję m.in. porozmawiać z pracownikami departamentów i jednostek, które teraz będą realizować zwycięskie zadania. Przypomnijmy, w 2. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego mieszkańcy mogli głosować od 25 września do 13 października. Każdy, kto skończył 16 lat, mógł oddać tylko 1 głos – do wyboru miał dowolne zadanie (małe lub duże) z subregionu, w którym mieszka. Małopolanie mogli zdecydować w ramach 160 zadań.

 

 W ramach realizacji BO Małopolska na terenie powiatu limanowskiego realizowane będą trzy zadania, w tym nasza mszańska „plaża”.  To potoczne określenie projektu, którego dla przypomnienia pełna nazwa brzmi:

 

Strefa turystyczno-wypoczynkowa wraz z imprezą inaugurującą sezon letni”.

Zadanie polega na stworzeniu w Mszanie Dolnej, nowej, interesującej atrakcji turystycznej – plaży, która będzie zlokalizowana na nieruchomości położonej przy ul. Zielonej, stanowiącej działkę ewidencyjną nr 4703/15, tzw. dawnej „Strzelnicy”, nad brzegiem rzeki Mszanka, z przepięknymi widokami na góry: Lubogoszcz, Szczebel, Luboń Wielki. Połączenie zachwycających widoków z miejscem stworzonym do wypoczynku ma wpłynąć na zwiększenie liczby turystów odwiedzających Beskid Wyspowy oraz dać mieszkańcom okolic miejsce, w którym będą mogli swobodnie się zrelaksować. W tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie. A zwieńczeniem tego wszystkiego ma być impreza inauguracyjna sezon letni, podczas której wystąpi znany artysta.

 

Koszt zadania: 100 000,00 zł.

 

Liczba głosów: 1 644
 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 569.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/spotkanie-w-urzedzie-marszalkowskim-bo-plaza.html