Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 20.05.2019r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2018

Sesja na Święto Patrona Miasta  

 

 

Uroczystą sesją w dniu 29 września Radni Mszany Dolnej, uczcili Święto Patrona Miasta.

 

Loading ....

 Wcześniej w kościele p.w. Św. Michała Archanioła odprawiona została msza św. w intencji mieszkańców miasta oraz Burmistrza i Radnych, w podziękowaniu za minioną kadencję.

 

Loading ....

Msza św. koncelebrowana była przez dwóch księży proboszczy naszych parafii – Ks. Jerzego Raźnego i Ks. Tadeusza Mrowca oraz Ks. Zdzisława Balona – Honorowego Obywatela Miasta, Ks. Jana Zająca ze Śnieżnicy i ks. dr Jana Nowaka. 

 

Loading ....

Ks. Nowak wygłosił homilię nawiązując do postaci błogosławionego Ks. Władysława Bukowińskiego oraz przekazał relikwie tego wyjątkowego kapłana, które pozostaną na stałe w naszym kościele.

 

Loading ....

Kolejnym punktem uroczystości była sesja, która była okazją do podsumowań i podziękowań. Otwierając wyjątkową sesję Przewodnicząca Rady Miasta przypomniała historię związaną z naszym patronem, przedstawiła Honorowych Obywateli Miasta oraz poprosiła obecnych na sali księży proboszczów o wspólne odmówienie modlitwy do Św. Michała Archanioła.

 

Loading ....

O najważniejszych inwestycjach i dokonaniach przypomniał Burmistrz Józef Kowalczyk. Podziękował Radnym i Dyrektorom Jednostek za pracę na rzecz rozwoju miasta. Za jedną z najważniejszych rzeczy Burmistrz uznał zgodne podejmowanie uchwał związanych z miejskimi inwestycjami. Na zakończenie pamiątkowe podziękowania za pracę w VII kadencji wszystkim Radnym wręczyła Przewodnicząca Rady Miasta.

 

Loading ....

 

 

 

Tekst przeczytany: 419.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/sesja-na-swieto-patrona-miasta.html