Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 23.04.2019r. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2011

 

Loading ....

W poniedziałek, 10 stycznia Przedsiębiorstwo JANDA rozpoczęło roboty rozbiórkowe na terenach komunalnych przy ul. Starowiejskiej - oznacza to, że ruszyła Rewitalizacja naszego miasta. Do czerwca 2012 roku nie do poznania zmieni się mszański Rynek, a Park Miejski stanie się wreszcie miejscem do którego chętnie będziemy przychodzić z naszymi pociechami i sami znajdziemy miejsca na chwile wytchnienia. Zaś część placu targowego ( ta przy Domu Pszczelarza) przestanie wreszcie straszyć błotnymi kałużami. Teren na którym gospodarowała "komunalna" przeobrazi się najbardziej - za kilka tygodni znikną garaże, kotłownia, betoniarnia i budynek administracyjny. Na ich miejscu powstanie reprezentacyjna część miasta ze spacerowymi alejkami, miejscami parkingowymi, zielenią, małą architekturą.

 

Loading ....

 

Dla przypomnienia - według projektu (kosztorysów) cała Rewitalizacja miała kosztować prawie 17 mln. zł. Ponad 5 mln. trzeba by poszukać we własnym, miejskim portfelu, zaś 12,1 mln. zł to środki unijne. Postępowanie przetargowe pozwoliło jednak na znaczne oszczędności - nasz wkład zmniejszył się bez mała o połowę, bo najkorzystniejsza oferta na prace przy rewitalizacji zamknęła się kwotą 9 926 022 zł (brutto) z czego niecałe 3 mln ( wymagane jest 30% wkładu własnego) to pieniądze z miejskiej kasy. Prace przy rewitalizacji miasta wykonuje Przedsiębiorstwo JANDA - dobrze się stało, że ogromne pieniądze wpłyną na konta firm lokalnych, a pracy starczy dla wielu zatrudnionych aż do czerwca roku 2012.

 

Loading ....


Mamy nadzieję, że rozpoczęcie robót zakończy dyskusję o tym, czy Mszanie Dolnej rewitalizacja była potrzebna, czy też nie - pojawiały się bowiem głosy, że naszego miasta nie stać na taki luksus. Taka okazja zdarzyła się raz - "pociąg" z unijnymi środkami w takich ilościach, już nigdy na stacji z nazwą miasto -  Mszana Dolna,  się nie zatrzyma. Podjęty  został ogromny trud, który się opłacił - ci, którzy wybiorą się do Mszany Dolnej na wakacje w roku 2012 z pewnością naszego miasta nie poznają.

 

 

Loading ....

 

Loading ....

 

Postęp prac na terenach komunalnych można oglądać w naszej GALERII.

 

 WIADOMOŚĆ GORĄCA !

 

W piątek, 28 stycznia rozpoczęły się prace rewitalizacyjne na terenie Placu Targowego.

 

Loading ....

 

Postęp prac na Placu Targowym można oglądać w naszej GALERII.

 

1 LUTEGO PRACE REWITALIZACYJNE ROZPOCZĘŁY SIĘ W PARKU MIEJSKIM

 

Loading ....

 

Postęp prac w Parku Miejskim można oglądać w naszej GALERII.

 

 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 2537.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/ruszyly-prace-przy-rewitalizacji.html