Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 23.04.2019r. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2011

 

Loading ....

W poniedziałek (11 lipca) ekipy budowlane wkroczyły na nasz Rynek - oznacza to, że rozpoczęły się prace w ostatnim przewidzianym do rewitalizacji rejonie miasta. Oznacza to również niestety, że na Rynku i w jego okolicach nie unikniemy kłopotów i poniekąd komunikacyjnego "paraliżu" - informujemy P.T. Mieszkańców, ale również klientów Banku Spółdzielczego oraz firm, które swoje siedziby mają właśnie tam, a także pacjentów korzystających z porad lekarskich w Przychodni OSMED, by liczyli się z utrudnieniami i restrykcyjnym podejmowaniem interwencji przez Straż Miejską wobec nie stosujących się do nowych warunków poruszania się po Rynku kierowców.

 

Loading ....

 

Z chwilą rozpoczęcia prac w tym rejonie  nie będzie już możliwości parkowania swoich samochodów w taki, jak dotychczas sposób. Funkcjonariusze SM przez ostatnie miesiące dość pobłażliwie patrzyli na łamanie przepisów w Rynku. Rzadko kiedy interwencje kończyły się wypisaniem mandatu, częściej było to pouczenie. Również w niedziele i święta, mimo dwóch parkingów (za OSP i pod kościelną skarpą) bardzo często wybieraliśmy uliczki w Rynku na których obowiązuje absolutny zakaz zatrzymywania się i parkowania. Od 11 lipca Rynek jest  terenem budowy - pozostawienie więc auta w tym miejscu może skończyć się mandatem, a jeśli zajdzie taka konieczność samochód będzie odholowany na parking, zaś kosztami usługi obciążony zostanie właściciel. Informujemy o tym, żeby uniknąć zaskoczenia i niepotrzebnych pretensji.

 

Loading ....

 

Doświadczenie podpowiada, że kłopotów nie unikniemy. Temat bardzo podobny "przerobiliśmy" przy rewitalizacji terenów komunalnych na ul.Starowiejskiej. Dziś, kiedy prace kamieniarskie i brukarskie zostały  tam zakończone, a parkingi  udostępnione kierowcom, emocje opadły i wszyscy zgodnie twierdzą, że warto było poczekać i "przecierpieć" te kilka miesięcy, by otrzymać do dyspozycji odnowiony i nowoczesny teren, o jakim nawet nikt wcześniej nie marzył. W Rynku będzie podobnie - dajcie nam Państwo czas i na okres robót uzbrójcie się w cierpliwość, która zostanie już wkrótce sowicie nagrodzona.
 

 

Loading ....

 

 

Postęp prac można śledzić w GALERII naszej strony internetowej.
 

 

Red.

Tekst przeczytany: 2850.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/rewitalizacja-wkroczyla-na-rynek.html