Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 20.05.2019r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Retro pasjonaci czyli pociąg na stacji w Mszanie    

 

 

Loading ....

Chociaż termin nieszczęśliwe nałożył się na Piknik Rodzinny w parku miejskim, na stacji PKP w Mszanie Dolnej zgromadziła się spora grupa, która chciała powitać przejeżdżający skład retro na trasie Nowy Sącz-Chabówka. W niedzielę, 29 maja Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei zorganizowało przejazd tą trasą dla wszystkich pasjonatów pod nazwą "Kolej na Majówkę".

 

Loading ....


Na każdej stacji czekały różne atrakcje i tak na naszej, mszańskiej podróżnych przywitał zespół regionalny "Olszowianie". Już w zeszłym roku zaprezentowali swój program, w tym roku nie dali się długo prosić. Nie było więc w tym nic dziwnego, że od razu otoczył ich tłum z aparatami. Nuty rwały do tańca, ale kto nie znał kroków mógł tylko podziwiać.

 

Loading ....

Odważnych znalazło się tylko dwóch: śmiałkowie z grupy rekonstrukcyjnej, którzy znali przyśpiewki tak "zaczarowali" górali, że żaden nie protestował kiedy porwali dwie piękne góralki do tańca. Nie na długo chłopakom wystarczyło swady, zagwidał na odjazd maszynista, a i pogoda miała coś do powiedzenia. Rozpadało się tak, że wszyscy schowali się do wagonów, a i instrumenty czułe na pogodę zamilkły.

 

Loading ....

Kto jeszcze na czas postoju zdążył, to odwiedził poczekalnię, w której przygotowana była wystawa "Mszana Dolna na starej fotografii", czy też posilił się na stoisku gastronomicznym przygotowanym przez Pensjonat "Szczebel". Grilowane lokalne przysmaki prosto z Kasinki Małej, podawne były z różnymi dodatkami.

 

Loading ....

Na deser wszyscy podróżni otrzymali mapę akcji "Odkryj Beskid Wyspowy" –  dodatkową motywację by jeszcze raz odwiedzić naszą okolicę. Pierwszy przejazd pociągu retro zapowiada pojawienie się kolejnych – przez dwa wakacyjne miesiące lipiec i sierpień na krótszej trasie Chabówka – Kasina Wielka będą kursować pociągi przez sobotę i niedzielę. Szczegółowy rozkład podamy na naszej stronie tuż przed wakacjami.

 

Loading ....

 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za pomoc:

 

Stowarzyszeniu Folklorystycznemu "Olszowianie"

Pensjonatowi "Szczebel"

oraz firmie "Markam" z Kasinki Małej za użyczenie grilla
 

 

Loading ....


 

 Red.

 

Tekst przeczytany: 952.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/retro-pasjonaci-czyli-pociag-na-stacji-w-mszanie.html