Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: czwartek, 25.04.2019r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

 Rekord 23 finału WOŚP  

 

 

 

Loading ....

Uliczna kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie ustalona w drugą niedzielę stycznia w naszym mieście przyniosła zaskakujący wynik - zeszłoroczny rekord został pobity! Oficjalnie zebrana kwota mszańskiego sztabu to 109 tys. Na taką sumę ciężko zapracowali wolontariusze i to im należą się największe podziękowania. Trzysta osób skupionych wokół mszańskiego sztabu kwestowało po całej okolicy bez względu na pogodę, wyposażeni w puszki i orkiestrowe serduszka. Najmłodsi kwestowali na miejscu, a pozostali pojechali do okolicznych miejscowości oraz do Limanowej, gdzie w tym roku nie było zgłoszonego sztabu. Nie możemy zapomnieć o naszym podsztabie z Dobrej, gdzie kwestowało ponad 70 wolontariuszy. Przez cały dzień odbywały się różne wydarzenia, przedpołudnie zapewniło atrakcje dla najmłodszych: były animacje, warszaty origami, pokaz tańca, kurs pierwszej pomocy.

 

Loading ....

Atrakcją okazał się samochód policyjny, a jeszcze bardziej jego wyposażenie. Tradycyjnie wystartował marszobieg ulicami miasta, a po biegu można było załapać się na degustację najlepszego ciacha w mieście. O tym jakie trudności sprawił wybór tego najsmaczniejszego może świadczyć fakt, że wybrano dwa pierwsze miejsca "Ciasto na gastro Chudego" i "Gardłogrzmot Moniki". Nie byłoby Orkiestry, gdyby nie zagrała nam nasza Orkiestra Dęta OSP. Licznie zgromadzona grupa strażaków po występie została zaproszona na degustację potraw przygotowanych przez kucharza Kubę Kasińskiego, który wraz ze swoją żoną Joanną zaproponowali nam w menu jeszcze żurek i moskole z gulaszem. Taki posiłek pozwalał potem wytrwać do późnych godzin wieczornych przy dwóch koncertach, światełku do nieba i gorącej licytacji. Walka o niektóre z gadżetów nabierała niesamowitego tempa.

 

Loading ....

Tak naprawdę nikt nie jest w stanie przewidzieć, co w danym roku będzie tym numerem jeden. Jak zawsze wspominamy walkę o kiszone ogórki z koszyka Babci Panasiowej, czy rozpływające się w ustach bezy Babci Halinki, to w tym roku były to rękawice Radka Majdana i kapelusz, który zlicytowany został za tysiąc złotych. Osiem tysięcy dwieście złotych to suma, która dodana do wyniku kwesty pomogła nam osiągnąć kolejny rekord w regionie. Wszystkim biorącym w niej udział serdecznie dziękujemy! Całość dopełniły koncerty, przed licytacją zagrał dla nas zespół "Skowyrni" a po gorącej licytacji i wystrzałowym światełku do nieba koncertował zespół "EGR". Wielkie podziękowania kierujemy do wszyskich, którzy przyczynili się do tego rekordu: wolontariuszy, kierowców, sponsorów, a przede wszystkim tych, którzy zdecydowali się wspomóc akcję i wrzucili coś do orkiestrowej puszki. Wielkie dzięki !  
 

 

Loading ....

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1350.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/rekord-23-finalu-wosp.html