Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 20.05.2019r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2018

PTTK - rekordu otwarcia nie było, ale... 

 

Loading ....

Ale jak na Czarny Dział – niewiele brakowało. W słynnym zeszycie Terenowego Koła PTTK pojawiła się lista na 93 osoby! Otwarcie „XIV Spotkań w górach” można uznać za udane – humory dopisywały, na rozgrzewkę odbył się bardzo szybki i bardzo prosty konkurs dla najmłodszych, nie zabrakło też grupy, która nie odpuszcza nawet zimą, chodzili po górach (bo jako tu robić przestoje) i jeszcze przed wspólnym ogniskiem na Czarnym Dziale wypili kawę na Ćwiliniu.

 

Loading ....

Od razu było widać, tych, którzy sezon wcześniej zdobyli za cztery wyjścia pamiątkową koszulkę – tym razem kolorze bordo. Jaki będzie kolor w tym roku, tego jeszcze nie wiemy, ale na pierwszym spotkaniu każdy mógł zabrać plan tegorocznych Spotkań. Wcześniej pojawił się też w naszej miejskiej gazecie, wraz z krótką wzmianką o czterech wycieczkach wyjazdowych.

 

Loading ....

Wyjazdy rozpoczną się od czerwca – 17.06 zaplanowana jest wyprawa na Rycerzową w Beskidzie Żywieckim, w lipcu – 08.07 pasmo łososińskie, w sierpniu – 05.08 wyjazd do skamieniałego miasta, czyli Ciężkowice, a na jesienny finał – 01-02.09 zaplanowane są Bieszczady. Warto też śledzić stronę naszego rabczańskiego Oddziału – pojawiają się tam informacje o ciekawych wyjazdach, i tak już 5 maja Oddział zaprasza na wycieczkę "Majówka w Małych Pieninach - śladami Łemków". Od pierwszego maja rozpoczyna się inauguracja akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”, a Koło zaprasza na kolejne majowe spotkanie na Ciecień. Do zobaczenia na turystycznych szlakach!

 

Loading ....

Wszystkim zainteresowanych wspólnym wędrowaniem przekazujemy informację, iż regulamin spotkań nie uległ zmianie, uczestnicy XIV „Spotkań w górach” wybierają trasy tak, aby spotkać się na szczycie lub w innym wyznaczonym miejscu w godzinach 13.00-14.00. W „Spotkaniach w górach” mogą brać udział indywidualni turyści i grupy zorganizowane. Dzieci i osoby niepełnosprawne również mogą brać udział w wycieczkach ale wyłącznie pod opieką dorosłych. Spotkania odbywają się w wyznaczonych miejscach bez względu na pogodę. Organizatorzy przyznają nagrody uczestnikom, którzy zaliczyli przynajmniej cztery z sześciu szczytów. Serdecznie zapraszamy do wspólnego wędrowania!

 

Loading ....


Serdecznie zapraszamy!
 

 

 

 

Tekst przeczytany: 530.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/pttk-rekordu-otwarcia-nie-bylo-ale.html