Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 20.05.2019r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

 Przejechał pociąg retro  

 

Loading ....

Pociąg retro pojawił się w ostatni majowy weekend zgodnie z hasłem akcji „Kolej na Majówkę“. Pierwszy skład retro na naszej mszańskiej stacji zapowiada kolejne kolejowe atrakcje. W tym roku Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei nie próżnuje, na turystów czekają 42 kursy po najurokliwszych zakątkach Małopolski. Nowością jest liczba weekendowych kursów na trasach m.in. Nowy Sącz-Piwniczna, Kraków-Wieliczka lub Chabówka-Mszana Dolna.

 

Loading ....


Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei – organizator przejazdów, otrzymało na ten cel dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach konkursu "Małopolska Gościnna". Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” ma na celu promocję atrakcji turystycznych Małopolski poprzez organizację przejazdów historycznym taborem kolejowym ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wraz z programem dodatkowych atrakcji.

 

Loading ....

Już od kilku lat na stacji turystów wita poczęstunkem Pensjonat „Szczebel“ – kusiły smakiem ogórki małosolne, domowy smalec i aromatyczny żurek. Nic dziwnego, że kolejka smakoszy ustawiła się tak długa jak skład pociągu. Turyści byli również wgłodniali wiedzy na temat naszej okolicy, wszystkie foldery z Gorczańskiego Parku Narodowego rozeszły się w oka mgnieniu. Zbliża się czas wakacyjnych wypraw więc również turystycznie nasz rejon będzie oferował ciekawe propozycje i wędrówki po Beskidzie Wyspowym.

A przez dwa letnie miesiące kursował będzie pociąg Transwersalny na trasie Nowy Sącz-Chabówka-Nowy Sącz. Warto więc skorzystać i opracować sobie ciekawy plan wypraw.

 

Loading ....

 

Serdecznie dziękujemy za pomoc Pensjonatowi „Szczebel“

 

Kolejnym kolejarskim wydarzeniem w naszej okolicy będzie V Galicyjski Piknik Kolejowy w Dobrej 18 czerwca oraz bicie rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej. Serdecznie zapraszamy!

 

 

Najbliższe przejazdy:

18 czerwca (niedziela) – Pociągiem na II Galicyjski Piknik Kolejowy
Chabówka - Dobra oraz Dobra - Kasina Wielka - Dobra

2, 9, 16, 23, 30 lipca (wszystkie niedziele) - wakacyjny pociąg retro „Transwersalny”
Nowy Sącz - Chabówka - Nowy Sącz

6 sierpnia (niedziela) - wakacyjny pociąg retro „Transwersalny”
Nowy Sącz - Chabówka - Nowy Sącz

13 sierpnia (niedziela) - wakacyjny pociąg retro „Transwersalny”
Nowy Sącz - Chabówka - Nowy Sącz

27 sierpnia (niedziela) wakacyjny pociąg retro „Transwersalny”
Nowy Sącz - Chabówka - Nowy Sącz


 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 762.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/przejechal-pociag-retro.html