Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 20.05.2019r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

 Pracowite lato   

 

 

Loading ....

Choć ostatnie wysokie temperatury nie zachęcały do jakiejkolwiek pracy, z miejsc naszych miejskich inwestycji otrzymujemy informacje zwrotne, iż roboty albo posuwają się do przodu, albo zostały już sfinalizowane. Na szczególną uwagę, przy "pustynnych" niemalże okolicznościach przyrody zwraca  Stacja Uzdatniania Wody Raba – przy ul. Krakowskiej, w sąsiedztwie oczyszczalni.

 

Loading ....

Jak bardzo jest to ważna inwestycja, nie trzeba nikogo przekonywać, tym bardziej, że jeszcze do końca zeszłego tygodnia obserwowaliśmy zanikanie potoków i obniżony stan rzeki Mszanki. Wysychały studnie, a my apelowaliśmy o oszczędne korzystanie z wody. Ostatnie zdjęcia wskazują, że mury budynku SUW Raba – pną się w górę, a tym samym wszystko odbywa się w zaplanowanym porządku, tak by w grudniu nastąpił finał inwestycji.

 

Loading ....

Odpowiedniego wyglądu nabrała też ulica Ludwika Mroza, która dla niektórych stanowi istotny skrót do centrum miasta. Zarówno od strony ul. Zakopiańskiej, jak i część od ul. Marka, ulica Mroza jeszcze niedawno nie wyglądała najlpiej. Straszyła ogromnymi dziurami w których gromadziła się woda, a nawierzchnia była dość mocno popękana. Teraz po odpowiednim "liftingu" możemy podziwiać jej nową odsłonę.

 

Loading ....

Ostatnie kosmetyczne prace odbywały się również niedawno na drugim odcinku chodnika przy ul. Zakopiańskiej, nowa część mająca swój początek przy moście na Rabie połączona została z pierwszą częścią bezpiecznego chodnika wybudowaną w zeszłym roku. Ten naprawdę niebezpieczny i wypadkowy odcinek drogi krajowej nr 28 zaczyna powoli nabierać wymarzonego wyglądu – mieszkańcy tej ulicy mogą bezpiecznie przemieszczać się po chodniku, który jest oddzielony pasem zieleni od ruchliwej drogi.

 

Loading ....

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1370.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/pracowite-lato.html