Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 24.05.2019r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Połączyła ich modlitwa i makarena 

 

 

Loading ....

Przybyli z różnych części świata, odpowiadając na zaproszenie Papieża Franciszka do udziału w Światowych Dniach Młodzieży. Część młodych pielgrzymów pojawiła się pierwszy raz w Polsce, a już w naszym dekanacie okazała się barwną kolorową grupą wzbudzającą ogromne zainteresowanie. Poza młodzieżą z Polski, odwiedzili nas pielgrzymi z Australii, Nowej Gwinei, Argentyny, Brazylii, Włoch, Hiszpanii, Francji, Ukrainy, Słowacji.

 

Loading ....

Może nie doświadczyliśmy takiego napływu grup jak w Krakowie, ale każdy przejeżdżający autobus wzbudzał zainteresowanie, na ulicach słychać było obce języki. Pierwsza okazja do wspólnej modlitwy i zabawy pojawiła się podczas Festwialu Młodych na miejskim stadionie. Korowód barwnych flag przeszedł przez miasto a mieszkańcy poczuli się w centrum wydarzeń. Wspólna modlitwa, świadectwa wiary ale też muzyka i trzy koncerty - wszystko to połączyło zebranych na stadionie. Kolejne dni to już wydarzenia, które odbywały się w Krakowie, więc rozpoczęły się wyjazdy, przyjazdy i wszelkiego rodzaju przemieszczenia. Wolontariusze pracowali w swoich parafiach pełną parą przyjmując zgłoszenia, lokując grupy, odbierając pielgrzymów z dworca. Działo się!

 

Loading ....

W sobotę na wspólną mszę św. dla wszystkich pielgrzymów zaprosiła parafia p.w. Św. Michała Archanioła. O godz. 9.00 kościół był wypełniony po brzegi, karimaty, kolorowe chusty i pełne plecaki. Większość grup wybierała się od razu do Krakowa. Ale zanim to nastąpiło, to zatrzymaliśmy jeszcze trochę pielgrzymów u siebie. Po mszy zaplanowany był poczęstunek na placu przy parafii. Woda, kawa lub herbata, świeżutka drożdżówka czy rogalik z naszej GS-owskiej piekarni i owoce. Po odpowiedniej dawce energii nie brakowało, więc szybko zareagowali wolontariusze prosząc do wspólnych tańców.

 

Loading ....

Marakena, "kaczuszki", taniec belgijski – duży plac pomieścił wszystkich chętnych. Aktualny przebój z tekstem o zielonych oczach poruszył nawet tych najbardziej opornych i zawirowały sutanny... Do zaprezentowania się każdej grupy zachęcała Dorota Mucha – nasza lokalna koordynatorka ŚDM na cały dekanat. Długo nie trzeba było czekać – balkon zapełnił się pielgrzymami z Ukrainy – ku zaskoczeniu wszystkich byli to w większości czarnoskórzy studenci medycyny, wystąpiła również grupa hiszpańska – pokaz tańca flameco można obejrzeć na profilu facebookowym ŚDM.

 

Loading ....

Zamachały flagą bieszczadzkie anioły,  czyli grupy pielgrzymów z tamtego końca Polski. Jeśli taki raban zrobilły te wszystkie grupy w małej Mszanie, możemy sobie tylko wyobrazić jaka dawka emocji czekała na młodych w Krakowie. To mogą potwierdzić nam ci wszyscy, którzy pojechali tam na spotkanie z papieżem. Niezapomniane przeżycia...
 

 

Loading ....


ŚDM Mszana Dolna fb - TUTAJ

 

 

Red.

 

 

Tekst przeczytany: 1037.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/polaczyla-ich-modlitwa-i-makarena.html