Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 24.05.2019r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

 Podsumowanie sezonu piłkarskiego drużyn KS Turbacz 

 

Zakończone zostały zmagania w rozgrywkach młodzików, trampkarzy młodszych, trampkarzy starszych, juniorów młodszych oraz seniorów Klubu Sportowego Turbacz Mszana Dolna. Wszystkie drużyny przygotowywały się do długiego sezonu wiosennego o raz jesiennego praktycznie od początku roku, kosztowało to wszystkich zawodników sporo wyrzeczeń oraz mocnego zaangażowania na treningach. Oto krótka prezentacja wyników osiągniętych przez Klub Sportowy Turbacz w rozgrywkach ligowych prowadzonych przez Limanowski oraz Małopolski Związek Piłki Nożnej.

 

Loading ....

Drużyna Młodzików (rocznik 2005,2006) pod wodzą  trenera Jarosława Kordeczki to najbardziej liczna oraz bardzo zróżnicowana wiekowo grupa młodych zawodników trenujących w naszym Klubie grająca w I lidze Młodzików Podokręgu Limanowskiego. Liga ta liczy 10 zespołów. Mszańscy zawodnicy zajęli 6 miejsce wygrywając 4 z 9 meczy zdobywając 12 punktów. Cała drużyna zasługuje na słowa pochwały, szczególnie za zaangażowanie na treningach oraz frekwencję w meczach ligowych oraz w sparingach.

 

Drużyna Trampkarzy Młodszych to oczko w głowie naszego Klubu występująca w Małopolskiej Lidze Trampkarzy Młodszych rocznik 2004. Jest to pierwszy sezon naszych młodych zawodników w tak mocnej klasie rozgrywkowej gdzie przeciwnikami naszych piłkarzy są takie drużyny jak Sandecja Nowy Sącz, Cracovia Kraków, Unia Tarnów. Opiekunami drużyny są Jarosław Kordeczka i Jakub Majeran. Cała liga składa się z 12 drużyn z całej Małopolski. Początki sezonu były ciężkie dla naszego zespołu ale w miarę kolejnych meczy drużyna zdobywała ważne doświadczenie oraz pierwsze punkty wygrywając z Unią Tarnów 4-2, kolejne zwycięstwa to z Victorią Jaworzno 3-0, Unią Oświęcim 3-0, Krakusem Nowa Huta 3-0, Hutnikiem Kraków 4-1 oraz na zakończenie rozgrywek remis na własnym stadionie z faworytem rozgrywek Sandecją Nowy Sącz 2-2. Mamy nadzieję że cenne doświadczenie zdobywane na boiskach Małopolski będzie procentował w późniejszych latach oraz wpłynie korzystnie na rozwój naszych młodych piłkarzy.

 

Loading ....

Kolejna drużyna która może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami to drużyna Trampkarzy Starszych rocznik 2003 prowadzona przez trenera Marcina Stożka. Zespół z Mszany występuje w I lidze Trampkarzy Podokręgu Limanowskiego. Po sezonie jesiennym Trampkarze Turbacz zajęli I miejsce w lidze wygrywając wszystkie mecze kompletując 21 punktów zdobywają 66 bramek tracąc tylko 3, największy wynik jaki odnotowali to wygrana z Orkanem Szczyrzyc 20-0!!!. Nasza drużyna w listopadzie reprezentowała Mszanę Dolną oraz Powiat Limanowski w turnieju barażowym który odbył się na obiektach Glinika Gorlice o awans do Małopolskiej Ligi Trampkarzy Starszych. Zmierzyła się tam z drużyną Glinika Gorlice oraz Szaflar. Nasi zawodnicy zremisowali z późniejszym triumfatorem turnieju Glinikiem Gorlice 1-1 a w kolejnym meczu pechowo musieli uznać wyższość drużyny z Podhala przegrywając 3-1 mimo to należą się im ogromne słowa uznania oraz wielka pochwała za walkę i godne reprezentowanie naszego Miasta i Powiatu.

 

Najstarszą drużyną młodzieżową reprezentującą nasze Miasto na terenie Powiatu Limanowskiego to drużyna Juniorów Młodszych roczniki 2001 oraz 2002 prowadzona przez Grzegorza Szynalik. Jest to bardzo liczna grupa młodych zawodników grająca w nowo powstałej I Lidze Juniorów Młodszych Podokręgu Limanowskiego. Po pierwszej rundzie Juniorzy Młodsi zdobyli 15 punktów zajmując ex aequo 3 miejsce. Zawodnicy juniorów Młodszych to bardzo ambitna i perspektywiczna grup młodych piłkarzy która od nowego sezonu na pewno powalczy o awans do ligi Małopolskiej.

 

Ostatnią drużyną która jest cały czas budowana to drużyna seniorów KS Turbacz Mszana Dolna w tym sezonie walczy o awans do ligi Okręgowej na półmetku rozgrywek zajmuje II miejsce w lidze zdobyła 25 punktów strzelając 44 bramki z czego 21 zdobyły Krzysztof Piekarczyk.

 

Na koniec o współpracy Klubu Sportowego Turbacz Mszana Dolna z Akademia Piłkarską „Bonito” Pana Adriana Cebuli. Nasz Klub jest w ciągłej współpracy i działaniu wraz z Akademią poprzez wspólną współpracę kolejne grupy młodych zawodników po okresie profesjonalnego szkolenia w „Bonito” trafia do Turbacza za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Mamy nadzieję że nasza współpraca będzie dalej owocna i przyczyni się do rozwoju naszych młodych zawodników piłki nożnej w kolejnych etapach szkolenia.

 

Wszystkim naszym drużyną życzymy powodzenia w nowym sezonie rozgrywkowym.   

 

   

          
Składamy także wielkie Podziękowania Urzędowi Miasta na czele z Panem Burmistrzem

i wszystkim naszym sponsorom bez których działalność Klubu była by niemożliwa.

 

red.
Grzegorz Szynalik
Prezes KS Turbacz

 

 

Tekst przeczytany: 626.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/podsumowanie-sezonu-pilkarskiego-druzyn-ks-turbacz.html