Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: środa, 22.05.2019r. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2018

Po pierwszej sesji w nowej kadencji

 

 

Loading ....

Odśpiewaniem hymnu państwowego rozpoczęła się pierwsza sesja Rady Miejskiej VIII kadencji na lata 2018 – 2023. Obrady rozpoczęła Pani Elżbieta Smaga, która poprosiła o dalsze prowadzenie obrad Pana Ryszarda Sitkowskiego. Po raz pierwszy obrady sesji można było śledzić na bieżąco na stronie internetowej Urzędu Miasta. Po rozpoczęciu głos zabrała Pani Ewa Poray-Zbrożek Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej, która wręczyła Radnym oraz Pani Burmistrz zaświadczenia o wyborze.

 

Loading ....

Rotę ślubowania radnych odczytał najmłodszy Radny Pan Kamil Korda, a następnie każdy z radnych złożył ślubowanie. Po zaprzysiężeniu radnych ślubowanie złożyła przed Radą Miejską Burmistrz Miasta Anna Maria Pękała. Po ślubowaniu zabrała głos Pani Burmistrz Miasta cyt.:
Jest to dla mnie wielki zaszczyt stać tutaj przed Wami i móc ślubować jako Burmistrz Miasta Mszana Dolna (…). Chciałam Radnym życzyć przede wszystkim mądrych, przemyślanych, dobrych decyzji zgodnych z własnym sumieniem i dla dobra Miasta Mszana Dolna, dla dobra mieszkańców. Ja postaram się współpracować jak najlepiej nie tylko z Radnymi, ale z każdym komu leży na sercu dobro Mszany Dobrej. Kampania wyborcza już się skończyła więc teraz nie obietnice, ale efektywna, rzetelna praca czeka nas wszystkich. Jest taki cytat w Biblii „po owocach ich poznacie” i tym cytatem zakończę to przemówienie.

 

Loading ....

Radny Bogdan Surówka odczytał list Pana posła Wiesława Janczyka z podziękowaniami dla ustępującego Burmistrza Miasta Józefa Kowalczyka, który pogratulował Pani Burmistrz i zaoferował pomoc jeżeli taka potrzeba zaistnieje. Następnie w imieniu pracowników Urzędu Miasta  gratulacje, życzenia i kwiaty przekazał Sekretarz Miasta Pan Antoni Róg. Również w imieniu Rady Miejskiej gratulacje i kwiaty przekazali radni Radosław Rusnarczyk, Agnieszka Sasal, Janina Flig oraz Janusz Matoga, do życzeń dołączyli harcerze z hufca gorczańskiego.

 

Loading ....

W kolejnych punktach Radni wybrali w głosowaniu tajnym przewodniczącego Rady Pana Janusza Matogę oraz wiceprzewodniczącego Rady Panią Joannę Flig.

W kolejnych punktach porządku obrad Radni wybrali składy osobowe wszystkich komisji Rady Miejskiej, jak również wybrali przewodniczących komisji.

Po raz pierwszy Radni głosowali za pomocą urządzeń elektronicznych, umożliwiających sporządzanie imiennego wykazu głosowania.

 

Loading ....

 


Na zakończenie obrad Radni wykonali wspólne pamiątkowe zdjęcie.
 

 

 

Publikujemy archiwalny zapis przebiegu I Sesji Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej

 

Częśc 1.

 

 

Częśc 2.

 

 

Częśc 3.

 

 

 

Tekst przeczytany: 1797.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/po-pierwszej-sesji-w-nowej-kadencji-2018.html