Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 20.05.2019r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

 Piłkarskie ligi ruszyły - KS Turbacz walczy o punkty 

 


W okresie wakacji grupy dziecięce młodziki, trampkarze młodsi, trampkarze starsi oraz juniorzy KS TURBACZ nie próżnowały. Korzystaliśmy z dobrej pogody, świetnych obiektów oraz długich dni przygotowując się solidnie do rozgrywek ligowych, które rozpoczynamy.

 

Drużyna Młodzików składa się z 24 piłkarzy urodzonych w rocznikach 2006 oraz 2005(11 i 12 latkowie). Chłopcy trenowali trzy razy tygodniowo na głównym stadionie oraz Orliku. Prócz treningów odbyły się również sparingi (Zenit Kasinka Mała, Orkan Niedźwiedź, LKS Dobrzanka, Bronowianka Kraków, Wawel Kraków) oraz duży Turniej Piłkarski organizowany  na stadionie Turbacza. Nasi młodzi występują w rozgrywkach PZPN na szczeblu powiatu. Rozgrywamy swoje mecze w I lidze "Młodzików". Drużyny z którymi rywalizujemy w spotkaniach o pkt to: MKS Limanovia, KS Tymbark, LKS Dobrzanka, Sokół Słopnice, Halny Kamienica, Orkan Szczyrzyc, LKS Mordarka, Zenit Kasinka Mała, Uran Łukowica. Pierwsze spotkanie o punkty nasi chłopcy rozegrali 29 sierpnia w Mszanie wygrywając z MKS Limanovią 3:0 następnie pokonując na wyjeździe KS Tymbark 6:2 oraz Zenit Kasinkę Małą 5:0 Trenerem drużyny Młodzików jest Jarosław Kordeczka.

 

Loading ....

Kolejna drużyną która bardzo mocno przygotowywała się do jesiennej rundy rozgrywek była ekipa Trampkarzy Młodszych. To kategoria wiekowa chłopców urodzonych w roczniku 2004. Razem z nimi trenuje i gra grupa najbardziej uzdolnionych chłopców z rocznika 2005(6 zawodników). liczba chłopców z rocznika 2004 to 18 zawodników. Ta drużyna bardzo solidnie przygotowywała się do dużego sportowego wyzwania jakim jest gra w "Małopolskiej Lidze Trampkarzy Młodszych". Rywale naszych chłopców w tych rozgrywkach to znane marki w Małopolsce takie jak:  Cracovia, Hutnik Kraków, Sandecja Nowy Sącz, AP 21 Kraków, Krakus Nowa Huta, MKS Trzebinia, Unia Oświecim, Victoria Jaworzno, Unia Tarnów, AP Wisła Czarny Dunajec, Bronowianka Kraków.

 

Te rozgrywki to olbrzymia szansa do rozwoju swoich umiejętności na najlepszym szczeblu rozgrywek w Małopolsce oraz do pokazania się naszych najzdolniejszych zawodników.  Może to zaowocować powołaniami do kadry Małopolski. Te rozgrywki to duże wyzwanie sportowe ale również organizacyjne dla naszego Klubu. Koszty wyjazdów, przygotowań są bardzo duże. Mimo to dla szansy rozwoju naszych chłopców podjęliśmy się tego wyzwania.

 

Loading ....

Nasza drużyna trenowała 4 razy tygodniowo. Rozegrała kilka sparingów z chłopcami z rocznika 2003/2004(LKS Dobrzanka 9:2, Sokół Słopnice 4:4, Dunajec Nowy Sącz 1:4, Wawel Kraków 2:2, Uran Łukowica 11:0, Pcimianka Pcim 2:4) oraz zajęliśmy II miejsce w dużym turnieju w Krakowie grając z drużynami takimi jak Garbarnia Kraków, Górnik Wieliczka, Słowik Olkusz, Unia Oświecim, LKS Staniątki. Ponieważ jest to liczna grupa młodych zawodników opiekę nad nimi sprawuje dwóch trenerów Jarosław Kordeczka i Jakub Majeran. Trampkarze młodsi jako beniaminek rozgrywek na starcie pechowo przegrali dwa pierwsze mecze z Cracovią 1:2 oraz z Wisłą Czarny Dunajec 1:2 warto zaznaczyć że w dwóch pojedynkach nasza drużyna miał przewagę ale kulała skuteczność  w ataku.

 

Kolejne drużyny młodzieżowe Turbacza, które mocno przygotowywały się do rozgrywek ligowych to drużyny Trampkarzy Starszych i Juniorów obie drużyny występują w najwyższych Ligach rozgrywkowych na szczeblu powiatu Limanowskiego. Drużyny te liczą ok 50 młodych piłkarzy z  roczników 2003, 2002, 2001 w okresie wakacyjnym treningi i sparingi odbywały się 3 razy w tygodniu. Na starcie rozgrywek Juniorzy po dwóch wygranych meczach prowadzą w ligowej tabeli zaś Trampkarze pierwszy mecz rozegrają 14 września z Orkanem Szczyrzyc. Obie drużyny w tym sezonie będą się liczyć w walce o awans do Ligi Małopolskiej. Trenerem drużyny Trampkarzy Starszych jest Marcin Stożek a Juniorów Grzegorz Szynalik.

 

Jak widać praca z młodzieżą w Turbaczu idzie pełną parą. Dziękujemy rodzicom, sponsorom oraz przede wszystkim Urzędowi Miasta Mszana za pomoc w możliwości rozwijania piłkarskich umiejętności naszej młodzieży. Warto też zaznaczy że KS Turbacz w ramach Programu „Klub” otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i i Turystyki jako Klub wielosekcyjny (sekcja piłki nożnej i sekcja teakwondo) w wysokości 15 tys. złotych na pracę z młodzieżą. Dodatkowo najzdolniejsi wychowankowie Klubu Sportowego Turbacz Mszana Dolna  reprezentują nasze miasto oraz rozwijają swoje zdolności w najlepszych Klubach i Szkołach Sportowych w Małopolsce są nimi Konrad Gruszkowski oraz Przemysław Mackiewicz obaj występują w Akademii Sportu „Progres” Kraków szkole sportowej stworzonej przez Jerzego Dudka. Obaj grają w najwyższych klasach rozgrywkowych piłki nożnej w Małopolsce a Konrad Gruszkowski rocznik 2001 jest regularnie powoływany do kadry małopolski juniorów młodszych zdobywając w lipcu 2017r wicemistrzostwo polski juniorów młodszych. Naszym młodym zawodnikom życzymy samych sukcesów!!!

 

Na koniec kilka zdań na temat nowo budowanej drużynie seniorów Turbacz, która w mocny sposób rozpoczęła sezon A klasy wygrywając 4 pierwsze mecze ligowe strzelając 22 bramki z czego 12 bramek zdobył Krzysztof Piekarczyk uzdolniony snajper Turbacza. Drużyna liczy 22 zawodników z terenu Miasta i Gminy Mszana Dolna i na pewno w tym sezonie powalczy o awans do ligi okręgowej. Trenerem zespołu jest Robert Szczypka.


 

Red.

 

 

Tekst przeczytany: 920.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/pilkarskie-ligi-ruszyly-ks-turbacz-walczy-o-punkty.html