Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: środa, 22.05.2019r. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2019

Pani Burmistrz podsumowuje 100 dni 

 

Na organizowanym spotkaniu w sobotę, 2 marca w Miejskim Ośrodku Kultury dla mieszkańców podsumowującym 100 dni od momentu objęcia stanowiska Pani Burmistrz Anna Pękała przedstawiła najważniejsze inwestycje i kierunki działań. Spotkanie było podzielone na dwie części, w pierwszej Pani Burmistrz przedstawiła w swoim wystąpieniu informacje związane z budżetem miasta, swoją pracą i odbytymi do tej pory spotkaniami oraz omówiła inwestycje takie jak Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, nowy budynek Miejskiego Ośrodka Kultury, remont Miejskiej Biblioteki oraz remont stadionu miejskiego. Druga część była panelem dyskusyjnym, mieszkańcy obecni na spotkaniu mieli szansę zadać pytania związane z ich problemami.

 

Loading ....

Na spotkaniu obecni byli również Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Matoga, Wiceprzewodnicząca Janina Flig, część Radnych Miejskich oraz Przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Jan Stożek. Część pytań dotyczyła inwestycji rozpoczętych w poprzedniej kadencji, ale pojawiły się również pytania o plany związane z wybudowaniem dwóch rond w naszym mieście.

 

Loading ....

Mieszkańcy pytali również o drogi miejskie: ulicę Sienkiewicza, Rakoczego jak i o poprawę bezpieczeństwa czyli chodnik na ulicy Paderewskiego umożliwiający bezpieczne przejście z kościoła czy chodnik na ul. Krakowskiej. W przypadku ulicy Krakowskiej Pani Burmistrz zaprosiła zainteresowanych tematem mieszkańców do Urzędu Miasta, gdyż w związku z remontem drogi wojewódzkiej Lubień-Zabrzeż trwają konsultacje z ustaleniem przebiegu chodników oraz przejść dla pieszych. Mieszkańcy mogą zapoznać się z projektem i wnieść w tym temacie swoje uwagi. W tej okolicy istnieje również możliwość podłączenia się do sieci kanalizacyjnej, warto jednak pamiętać, iż tę inwestycję realizuje Gmina Mszana Dolna i wnioski należy składać w Urzędzie Gminy.

 

Loading ....

O inwestycję związaną z budową wodociągu pytali mieszkańcy ul. Leśnej. Projekt wodociągu już powstaje, natomiast P. Wiceprzewodnicząca Rady Janina Flig zapewniła, że wyznaczono już miejsce lokalizacji zbiornika.

Pozostałe pytania związane były z ogłoszeniem Konkursu Ofert dla stowarzyszeń pozarządowych, jak również padły pytania związane z organizacją Dni Mszany Dolnej czy uroczystymi obchodami związanymi z 10-leciem Nadania Miastu Patrona Św. Michała.

Pojawiły się również pytania o herb miasta i monografię – miasto w 2022 roku będzie świętować 70 lat od momentu nadania praw miejskich, więc ten temat, jak zapewniła Pani Burmistrz był już omawiany na Komisji Budżetu i Promocji Rady Miejskiej.

Na zakończenie Pani Burmistrz zachęciła mieszkańców do współpracy, zaprasza na indywidualne spotkania do Urzędu Miasta, jak również na spotkania dla mieszkańców, które będą cyklicznie organizowane. 

Przeczytaj całe wystąpienie P. Burmistrz – TUTAJ

 

 

red. i fot. UM

 

 

Tekst przeczytany: 523.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/pani-burmistrz-podsumowuje-100-dni.html