Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 24.05.2019r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

 Odważni świecili przykładem 

 

Loading ....

Piątkowa pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu – jesienna szaruga sugerowała raczej pozosta-nie w domowych pieleszach. Ale znaleźli się śmiałkowie, którzy wiedzą, że jak biegamy – to bez względu na pogodę i to jeszcze w szczytnym celu.

 

Loading ....

To właśnie najmłodsi zmobilizowali rodziców, zachęcali dziadków, by udać się na plac Św. Faustyny przy kościele Miłosierdzia Bożego. Tam organizowana była zbiórka trzeciego biegu „Świeć przykładem”. O akcji informowały plakaty rozwieszone w szkołach i przedszkolach. Na szczęście akurat jak na zamówienie - przestało padać.

 

Loading ....

Straż Miejska już po raz trzeci z pomocą Policji organizuje bieg, który jest elementem dorocznych działań przeprowadzanych pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Jak zawsze akcję wspierają biegacze z sekcji Biegów Górskich i Długodystansowych MOK, przychodzą również radni. Dla nikogo nie zabrakło odblasków, zgodnie z obietnicą, każdy kto pojawił się na biegu otrzymał świecący z daleka element.

 

Loading ....

Rozdane zostały kolorowe bransoletki z logo miasta i odblaski z Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie. Warto o nim pamiętać wychodząc z do-mu, jesienne poranki i wieczory wymagają już od nas dużej ostrożności. Za chwilę czekać nas będzie zmiana czasu, a wtedy „świecenie z daleka” to podstawa.

 

Loading ....

Gdy wszyscy już byli gotowi, zwarci i widoczni hasło do startu dał Komendant Straży Miejskiej Jakub Spędzia. Poprowadził on bieg ulicami miasta – ul. Kopernika, ul. Starowiejską, nawrót przy Tesco i finisz na parafii. Wszystkim odważnym "świecącym" kibicował ks. Proboszcz Tadeusz Mrowiec, a na mecie cze-kały pyszne i zdrowe przekąski. Chrupiąc jabłka i świecąc przykładem już w deszczu biegacze wracali bezpiecznie do domu.

 

Loading ....

 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy  za pomoc i wsparcie:  


Pani Komendant Annie Pękale i Policjantom z Komistariatu Policji oraz Ks. Proboszczowi Tadeuszowi Mrowcy z Parafii Miłosierdzia Bożego 

Red.

 

Tekst przeczytany: 757.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/odwazni-swiecili-przykladem.html