Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 26.04.2019r. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

   O bezpieczeństwie - akcja Straży Miejskiej 

 

 

Loading ....

Straż Miejska w Mszanie Dolnej tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych prowadziła zajęcia mające na celu przygotowanie dzieci do bezpiecznego wypoczynku zimowego. Program spotkań, realizowany był w pierwszych klasach szkół podstawowych w ramach akcji  “Bezpieczne ferie ze Strażą Miejską ” miał na celu uświadomienie dzieciom, iż z pozoru beztroskie zabawy na sankach, nartach, czy łyżwach mogą być niebezpieczne, jeśli odbywać się będą w sposób bezmyślny i w miejscach do tego nieprzeznaczonych, m. in. blisko drogi, zbiornika wodnego. W prelekcjach uczestniczyło łącznie 160 dzieci z mszańskich szkół. Strażnicy przypomnieli również zasady, jakimi trzeba się kierować w przypadku, kiedy przytrafi się nieszczęśliwy wypadek i konieczne jest wezwanie pomocy . Zajęcia  prowadzone były przy pomocy specjalnie w tym celu przygotowanej prezentacji, pełniej kolorowych obrazków i wesołych wierszyków adekwatnych do omawianych zagadnień. Dzieci były bardzo aktywne w prowadzonych prelekcjach, a wiedza którą posiadają na temat bezpiecznych ferii jest zadowalająca.

 

Akcja ,,Bezpieczne ferie ze Strażą Miejską” potrwa do 31 stycznia

 

W tym czasie funkcjonariusze Straży Miejskiej będą częściej przeprowadzać kontrole:


 - zamarzniętych akwenów wodnych, które w zimie mogą służyć za lodowiska,
 - miejsc i zabaw dzieci i młodzieży niekorzystającej z zorganizowanych form wypoczynku takich jak place zabaw, skwer i podwórka,
- punktów sprzedaży alkoholu, zwłaszcza w zakresie dostępu do niego osób nieletnich.

 

 

Loading ....

Warto odwiedzić również stronę www.bezpiecznienastoku.pl. Powstała w porozumieniu z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Można na niej znaleźć m.in. kodeks narciarski dla najmłodszych, użyteczne porady i wskazówki dotyczące aktywnego wypoczynku w górach. Poradniki i ważne informacje można znaleźć także na stronach m.in.: Policji, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.


Ministerstwo Edukacji Narodowej stworzyło publiczną bazę danych o wypoczynku, za pomocą której każdy rodzic może sprawdzić, czy dany organizator zgłosił turnus do właściwego kuratorium oświaty na 21 dni przed terminem rozpoczęcia wypoczynku. Do 12 stycznia w bazie wypoczynku MEN organizatorzy zgłosili 2501 wyjazdów w kraju dla 100 867 uczestników i 143 wyjazdów zagranicznych dla 4 823 uczestników. Na stronie internetowej wypoczynek.men.gov.pl na bieżąco publikowane są informacje o numerach wydanych zaświadczeń, danych organizatora, liczbie uczestników oraz terminie i lokalizacji wypoczynku. Strona umożliwia także zgłaszanie uwag, które wpływają bezpośrednio na skrzynkę MEN.


 

Loading ....

Red.

 

Tekst przeczytany: 875.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/o-bezpieczenstwie-akcja-strazy-miejskiej.html