Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 26.04.2019r. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Najważniejsza jest informacja   

 


Loading ....
W ubiegłym tygodniu (27.01.) na sali narad w Urzędzie Miasta odbyła się debata o bezpieczeństwie seniorów. Największą grupę słuchaczy stanowili seniorzy z Zagórzańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na czele z Franciszkiem Dziedziną.

 

 

Loading ....

Przygotowane prezentacje poprzedziły informacje od adwokata Tomasz Studzińskiego, który w Urzędzie Miasta udziela darmowych porad prawnych. Wymienił on wszystkie sytuacje, które są najczęściej spotykane: kuszące prezentacje "czarodziejskich" rzeczy, przedstawiciele firm gazowych czy enegretycznych z oszczędną dla kieszeni ofertą. Uczulił on wszystkich na szybkie podejmowanie decyzji i dokładne zapoznanie się z umową. Warto też nie ulegać naciskom sprzedawcy, który próbuje przekonać nas do ostatnich chwil atrakcyjnej promocji.

 

Loading ....

Przedstawiciele mszańskiej Policji – Komendant Anna Pękała i sierż. szt. Krzysztof Kawula  przygotowali kilka filmików przestrzegających przed kradzieżami w miejscach publicznych i popularnym wyłudzaniem pieniędzy "na wnuczka".

 

Loading ....

Natomiast Komendant Straży Miejskiej – Jakub Spędzia przypomniał w krótkiej prezentacji o widoczności pieszego na drodze. Opaski odblaskowe, które rozdał na pewno się przydadzą wszystkim uczestnikom spotkania.

 

Loading ....

Niemałe zamieszanie wywołali zawodowi strażacy z Państwowej Straży Pożarnej  w Limanowej. Chcieli oni zaprezentować działanie czujników wykrywających dym, podpalili kawałek papieru i czujnik zadziałał wyjąc okrutnie. Panikę na cały urząd trzeba było "ugasić" informacją, że to tylko pokazowa akcja....

 

Loading ....

W czasie ostatnich niebezpiecznych wybuchów gazu w gospodarstwach domowych demonstracja tego typu urządzeń jest niezwykle ważna. Na szczęście bez ewakuacji urzędu zakończyło się spotkanie z mszańskimi seniorami. Dziękując za przybycie zarówno burmistrz Józef Kowalczyk jak i Franciszek Dziedzina zapowiedzieli powtórzenie tego typu spotkań. 

 

Loading ....

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1034.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/najwazniejsza-jest-informacja.html