Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 20.05.2019r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2014

 Na turystyczną rozgrzewkę - Lubogoszcz   

 

 

Loading ....

Pierwszy wyznaczony punkt spotkania w ramach „X Spotkań w górach” nie wymagał wielkiego wysiłku po zimowej przerwie. Zresztą dla tych, którzy nawet zimą nie próżnowali, potraktowany był jako krótki spacer, bo z Mszany Dolnej do Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz” to około 40 minut.

 

Loading ....

By spotkać się z wszystkimi, którzy chodzą na wycieczki z Terenowym Koła PTTK w Mszanie Dolnej wystarczyło w samo południe zapakować do plecaka kiełbaskę i spokojnie każdy zdążył ją zjeść o godzinie 13.00, wyznaczonej na pierwsze spotkanie. Byli też i tacy, którzy na rozgrzewkę wcześniej zdobyli szczyt góry by potem przejść do Bazy na spotkanie i „turystyczny” obiad pod chmurką. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych był również konkurs - trzeba było jak najszybciej rozwiązać krzyżówkę, odpowiadając na pytania przyrodnicze.

 

Loading ....

Pomoc ze strony dorosłych była w niektórych przypadkach nawet wskazana, szczególnie tam, gdzie jeszcze najmłodsi mieli problemy z utrzymaniem długopisu w ręce, ale nie ma jak dziadek czy mama... Najszybszy rodzinny „team” Antoszów otrzymał książkę o Justynie Kowalczyk, ale wszyscy pozostali nie wracali z pustymi rękami: turystyczne drobiazgi, książeczki o tropach zwierząt, przyrodnicze czasopisma...

 

Loading ....

Choć majowy długi weekend nie rozpieszczał pogodą, w niedzielę udało się naliczyć 78 śmiałków, którzy za trzy tygodnie wychodzić będą na Ćwilin (25.05). Serdecznie zapraszamy do wspólnego wędrowania! Spotykamy się na szczycie w godzinach 13.00-14.00 dowolnie wybierając trasę przejścia. Do zobaczenia na turystycznym szlaku!

 

Loading ....

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1503.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/na-turystyczna-rozgrzewke-lubogoszcz.html