Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 23.10.2018r. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2014

 Muchowe zawody juniorów i młodzików o Puchar Burmistrza Miasta  

 

Kiedy w Parku Miejskim wszystko było już przygotowane by świętować hucznie Dzień Dziecka, po sąsiedzku, na rzece Mszance kończyła się ostatnia trzecia tura zawodów w wędkarstwie muchowym młodzików i juniorów o Puchar Burmistrza Miasta. Pojawili się najlepsi z reprezentacji juniorów do kadry narodowej,  z Gdańska, Myślenic, Makowa Podhalańskiego, Nowego Targu.

 

Loading ....

Zawody odbywały się pod czujnym okiem Andrzeja Wnękowicza trenera reprezentacji juniorów w wędkarstwie muchowym. Z jednej strony były to zawody, a z drugiej kolejny trening na naszej rzece, bo Mszanka brana jest pod uwagę jako sektor do łowienia podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Wędkarstwie Muchowym.

 

Loading ....

Wszystko idealnie zgrało się w czasie: podczas Pikniku Rodzinnego wędkarze z Koła PZW "Mszanka"  przeprowadzali przeróżne zawody i konkursy, popularyzując ten sport, jednocześnie uwrażliwiając na zachowania ekologiczne. Dekoracja najlepszych zawodników odbyła się w Parku Miejskim, a gratulacje, dyplomy i puchary wręczał im Burmistrz Miasta i świeżo wybrany nowy Prezes Zarządu Okręgu PZW Nowy Sącz – Zdzisław Kowalski.

 

Loading ....

I miejsce zdobył  Filip Kuras, II miejsce Dawid Bartoszek, III miejsce Kamil Kapryan, nagrodą za najdłuższą rybę musieli się podzielić dwaj zawodnicy kadry juniorów, Bartek Zając oraz Kacper Rudzki łowiąc 40 centymetrowe pstrągi. Wszystko wskazuje, że wędkarstwo muchowe w naszym regionie ma szasnę zaistnieć na światową skalę: mamy już mszańskiego Wicemistrza Świata Wędkarstwie Muchowym – Piotra Armatysa, doczekaliśmy się "naszego" Prezesa, a na naszej rzece mogą odbyć się światowe zawody!


 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1329.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/muchowe-zawody-juniorow-i-mlodzikow-o-puchar-burmistrza-miasta.html