Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: czwartek, 25.04.2019r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

 Mszana zaświeciła przykładem  

 

 

Loading ....

Nie spodziewaliśmy się, że zaproszenie do wspólnego biegu spotka się z takim odzewem. Początkowo na placu Św. Faustyny pod kościołem Miłosierdzia Bożego pojawiły się niewielkie grupki przyjaciół i znajomych, a gdy przystapiliśmy do rozdawania odblasków nagle wyrósł tłum biegaczy! Wszyscy zwarci i gotowi by "świecić przykładem".

 

Loading ....

Szacujemy, że około 140 osób pokonało trasę dwóch kilometrów świecąc z daleka kamizelkami i odblaskami. Pomysł Straży Miejskiej, by w tej formie przekazać jak bardzo ważne jest nasze bezpieczeństwo po zapadnięciu zmroku potwierdziła duża frekwencja. Warto nosić odblaski, warto "świecić" wieczorową porą, by zasygnalizować swoją obecność na drodze.

 

Loading ....

Przy wsparciu Policji biegacze pokonali małe uliczki na os. Tysiąclecia kierując się w stronę parkingu przy Tesco. Tam  nawrócili i ul. Starowiejską powrócili na plac. Dla małych i dużych czekała woda, baton i pyszne, chrupiące jabłko. Dziękujemy serdecznie nauczycielom wychowania fizycznego za zachęcenie do naszego biegu dzieci i młodzież, pobiegła z nami cała sekcja Biegów Górskich i Długodystansowych MOK, pobiegli radni miejscy i burmistrz miasta.

 

Loading ....

Nie robiliśmy rankingów, nie patrzyliśmy na najszybsze pokonanie trasy, choć niektórzy byli tym faktem zawiedzeni... Cel był jeden, zwiększyć naszą świadomość i bezpieczeństwo pieszego na drodze. Na pewno byliśmy widoczni z daleka i wywołaliśmy ogólne zaskoczenie. Nas cieszy przede wszystkim odzew mieszkańców, teraz widać jak bardzo brakuje takich wspólnych akcji.

 

Loading ....

 

Dlatego też serdecznie zapraszamy na kolejny wieczorny rekreacyjny bieg, tym razem po parku – najbliższy piątek, 25 września o godz. 19.00. Do zobaczenia! 

 

Red.

 

 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy  za pomoc i wsparcie: 


Pani Komendant Annie Pękale i Policjantom z Komistariatu Policji

oraz Ks. Proboszczowi Tadeuszowi Mrowcy z Parafii Miłosierdzia Bożego

 


 

Tekst przeczytany: 1381.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/mszana-zaswiecila-przykladem.html