Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: sobota, 16.02.2019r. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2018

Msza na Luboniu Wielkim 

 

W niedzielę 29 lipca, na Luboniu Wielkim odprawiona zostanie doroczna msza św. dziękczynna - jest to msza, która odprawiana jest jako podziękowanie za uratowanie schroniska z pożogi wojennej. Nabożeństwo zostanie odprawione przy kaplicy Matki Boskiej Lubońskiej o godzinie 12.00. Serdecznie zapraszamy w imieniu gospodarza schroniska i Oddziału PTTK w Rabce Zdroju. Serdecznie zapraszamy!

 

Loading ....

 

Podczas II Wojny Światowej niemal wszystkie górskie schroniska zostały przez Niemców spalone. Obiekt na Luboniu Wielkim ocalał dzięki odwadze ówczesnej kierowniczki, Karoliny Kaleciakowej. Kobieta wyszła na powitanie okupantów z niemowlęciem na ręku i butelką wódki. Zbici z tropu Niemcy odstąpili od spalenia schroniska, choć później próbowali je zniszczyć pociskiem artyleryjskim wystrzelonym od strony Zarytego.
 

Tego samego dnia organizowana jest piesza wycieczka na Luboń Wielki. Miejsce zbiórki dla wszystkich zainteresowanych to sklep ''Lewiatan'' w Rabce Zarytem o godz. 9.00. Odbywa się to w ramach cyklu bezpłatnych wycieczek "Rabka z przewodnikiem'' - cyklu spotkań przybliżających historię oraz walory turystyczne Rabki Zdroju. Udział w wycieczkach nie wymaga wcześniejszych zapisów. Akcja współorganizowana jest przez PTTK Oddział Rabka i Urząd Miasta w Rabce Zdroju. Serdecznie zapraszamy!

 

TUTAJ INNE PROPOZCYJE WYCIECZEKfot. 3. Grzegorz Kochmanski


 

 

Tekst przeczytany: 277.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/mszana-dolna-aktualnosci-mszana-dolna-aktualnosci-msza-na-luboniu-wielkim.html