Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 23.10.2018r. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2014

 Mieć Babcię i Dziadka to wielkie szczęście 

 

 

Loading ....

Mieć Babcię i Dziadka to wielkie szczęście, bo to właśnie oni mają dla swoich wnucząt najwięcej czasu, dużo ciepła i miłości. Kochają, wspierają a często także wychowują swoje wnuki. Korzystając z ich wiedzy i doświadczenia możemy unikać życiowych pułapek. Dzień Babci i Dziadka to świetna okazja aby im za to podziękować, by pokazać im jak bardzo doceniamy ich obecność, doświadczenie, pomoc i miłość. Taką okazję mieli wychowankowie Miejskiego Przedszkola nr 2 w Mszanie Dolnej.

 

Loading ....

22 stycznia do przedszkola  przybyli wyjątkowi goście – Babcie i Dziadkowie. Czekały na nich uśmiechnięte wnuczęta, które na tę okazję przygotowały specjalne występy, upominki i słodki poczęstunek. Gości powitała Dyrektor przedszkola –  tymi słowami: „Drogie Babcie i kochani Dziadkowie, zebraliśmy się tutaj, by uczcić Wasze święto. Chcielibyśmy przy tej specjalnej okazji gorąco Wam podziękować za przybycie oraz życzyć bardzo dużo zdrowia, szczęścia  i pomyślności w dalszym życiu”.

 

Loading ....

Zwykle to Babcie i Dziadkowie opowiadają wnukom bajki. W tym dniu to wnuki zaprosiły do świata bajek, wierszy i piosenek, prezentując swoje zdolności i umiejętności. Dzieci bardzo się starały, widać było, że miłość i wdzięczność wypełnia ich małe serduszka. „Krasnalki”  deklamowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, a jubilaci ze wzruszeniem śledzili popisy swoich wnucząt. „Dzielne Zuchy” przedstawiły Jasełka.

 

Loading ....

Przepiękny śpiew kolęd wprowadził zgromadzonych gości w nostalgiczny, ale jakże radosny nastrój. Niejednej Babci i niejednemu Dziadkowi zakręciła się łza w oku. Oczywiście każde dziecko przygotowało dla Babci i Dziadka prezent – swoje zdjęcie ozdobione kolorowymi ramkami. Prezenty zostały samodzielnie wykonane przez dzieci, które włożyły przy tym dużo swojej inwencji twórczej. Po części artystycznej nadszedł czas na wspólny, słodki poczęstunek. Dzień ten był dla wszystkich pełen uśmiechu i radości.   

 

Loading ....

 

 

 

red.i foto: archiwum Przedszkola nr 2  

 

 

 

Tekst przeczytany: 1810.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/miec-babcie-i-dziadka-to-wielkie-szczescie.html