Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: czwartek, 25.04.2019r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Mecz Reprezentacji Polskich Pisarzy w Mszanie  

 

W najbliższą niedzielę, 19 czerwca zapraszamy wszystkich fanów piłki nożnej na miejski stadion. O godz. 14.00 rozegrany zostanie tam mecz towarzyski Reprezentacji Polskich Pisarzy kontra Reprezentacja Miasta Mszana Dolna. Kapitanem drużyny jest Zbigniew Masternak, autor scenariuszy filmowych, prozaik i reportażysta. W Mszanie Dolnej gościł już rok temu, kiedy to podczas warsztatów filmowych opierając się na starych podaniach razem z młodzieżą stworzyli scenariusz do krótkiego filmu o Mszanie "Różaniec Wikarego". Teraz wraca do naszego miasta jako sportowiec. Nie ukrywa, że jego pasją jest futbol.  Trenował m.in. w OKS Opatów, Koronie Kielce, Motorze Lublin (jako LKP Lublin), FK Lwów (Ukraina), Ślęzie Wrocław, FC Paris (Francja), następnie w KS Drzewce i MKS Puławiak Puławy. W latach 2011–2013 grał w piłkę błotną w zespole BKS Roztocze Krasnobród. W latach 2014 - 2015 grał w drużynie LC Chełm. Od 2016 roku występuje w FC Rebeliant Kraków.

 

Kto jeszcze gra w Reprezentacji Polskich Pisarzy?

 

Uprawiamy wiele różnych gatunków literackich. Na bramce stoi dramaturg i aktor Jan Wojtyński. Na lewej obronie gra eseista (znawca twórczości Czesława Miłosza) Tomasz Jędrzejewski, a na prawej występuje autor książek o księdzu Groserze - Jan Grzegorczyk.

Stoperami są autor książek o folku - Mirosław Samosiuk oraz Jacek Kosierb, autor monografii o tematyce. W pomocy grają poeci Maciej Robert, Marcin Pawlik, Krzysztof Gryko. W ataku gram ja, a także kabareciarz Jacek Janowicz, niekiedy felietonista ksiądz Tomasz Winogrodzki.

Grywa z nami Piotr Reiss, autor książki „Spowiedź piłkarza”. Menedżerem jest Andrzej Grajewski (były właściciel Widzewa Łódź). Najmłodszy zawodnik ma lat 26, najstarszy - prawie 60. Stanowimy zgrany zespół, rzadko przegrywamy. Rozegraliśmy od 2012 roku 38 spotkań. Największy sukces to Wicemistrzostwo Europy Pisarzy w 2012 roku.

 


 

 

Organizatorem meczu jest Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej

 

 

 

Głównym Sponsorem Imprezy jest

Bank Spółdzielczy w Mszanie Dolnej


 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1067.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/mecz-reprezentacji-polskich-pisarzy-w-mszanie.html