Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: niedziela, 18.11.2018r. Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2014

 Malta organizuje kurs pierwszej pomocy  

 

 

Loading ....

Od kilku lat mszański oddział Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna boryka się ze zbyt małą ilością członków. Nie jesteśmy w stanie zapewnić opieki jakiej się od nas oczekuje. Szczególnie ciężko jest udzielić pierwszej pomocy wszystkim potrzebującym na dużych uroczystościach jak święto Bożego Miłosierdzia, procesja Bożego Ciała oraz uroczystości 3 Maja.

 

Loading ....

Pierwsza pomoc to nie tylko "podawanie wody", to przede wszystkim szybkie reagowanie na zasłabnięcia, które zdarzają się na każdej uroczystości. Kurs prowadzony jest przez instruktorów Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna i trwa w sumie 16 godzin. Do kursu może przystąpić osoba, która ukończyła 16 rok życia ( bądź w danym roku kalendarzowym ukończy). Tematyka kursu obejmuje m. in. łańcuch ratowniczy, sprawdzenie funkcji życiowych, resuscytacja krążeniowo-oddechowa, obsługa AED, urazy głowy, rany i opatrunki i inne.

 

Loading ....

Mszański oddział istnieje już 16 lat. Najstarsi Maltańczycy działają ponad 11. Chcemy nadal charytatywnie służyć ludziom. Dlatego zachęcamy do wstąpienia w nasze szeregi! Zapraszamy młodzież od 16 roku życia, studentów, osoby dorosłe, małżeństwa!

 

Loading ....

Zapraszamy na Kurs Podstawowej Pierwszej Pomocy dla wszystkich chętnych oraz dla potencjalnych Maltańczyków. Kurs odbędzie się 12 -13 kwietnia w Domu Parafialnym przy Parafii Świętego Michała Archanioła w Mszanie Dolnej. Szczegóły na www.malta.med.pl/mszanadolna a zapisy przyjmujemy na email: mszana.dolna@msm.org.pl lub kom. 503 930 133

 

Loading ....

Z maltańskim pozdrowieniem,
Karolina Niedośpiał
Komendant Oddziału Mszana Dolna

fot. arch. UM, A. Starmach, M. Józefiak
 

 

 

 

Tekst przeczytany: 1007.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/malta-organizuje-kurs-pierwszej-pomocy.html